Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

EP atbalsta Eiropas nākotnes budžetu

Eiropas Parlaments (EP) 14. martā pstiprināja savu nostāju par nākamo Eiropas Savienības daudzgadu budžetu 2021.- 2027.gadam.

EP budžeta komitejas deputāte Inese Vaidere skaidro: “Šis būs jauna tipa budžets. Ja iepriekš raudzījāmies, ko varam izdarīt ar esošo naudas summu, tad šoreiz mēs vispirms vienojamies par to, kas ir jāizdara. Vienlaikus domājam, kur ņemt līdzekļus jaunajiem, kopīgi veicamajiem uzdevumiem.”

I. Vaidere norāda: ”Mums ir svarīga Eiropas Savienības drošība, aizsardzība, cīņa ar dezinformācijas kampaņām, kontrolēta migrācija - tam būs jāatrod papildus līdzekļi. Tomēr mūsu uzdevums ir atstāt neskartu kohēzijas jeb valstu līmeņu tuvināšanās politiku, kā arī lauksaimniecībā tuvināt maksājumus dažādu dalībvalstu zemniekiem. Zinātne un pētniecība noteikti prasīs papildus līdzekļus, ja vēlamies nodrošināt Eiropas konkurētspēju pasaulē. Jaunas, resursus taupošas tehnoloģijas jeb zaļā ekonomika ir mūsu nākotne.”

EP deputāte piebilst, ka tikai ar kopīgu risinājumu Eiropas līmenī var veicināt arī mazo un vidējo uzņēmumu attīstību un jaunatnes nodarbinātību.

Inese Vaidere atzīst, ka finansējuma roba aizpildīšanai pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES, būs nepieciešams ietaupīt administrācijas izmaksās, kā arī jāpaaugstina dalībvalstu iemaksas Eiropas budžetā. “Lielākā daļa dalībvalstu, piemēram, Vācija, Francija, Baltijas valstis, ieskaitot Latviju, ir jau piekritušas palielināt savas iemaksas. Mums, atšķirībā no donorvalstīm, tas ir izdevīgi, jo par katru savu iemaksāto eiro mēs turpinām saņemt pretī trīs vai pat četrus,” stāsta deputāte.

Maija sākumā tiek sagaidīts Eiropas Komisijas priekšlikums ES daudzgadu finanšu shēmai 2021-2027.gadam, pēc kura Eiropas Parlamentam un Padomei būs jāpanāk kopīga vienošanās.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas