EP vēlēšanas: 11 vēlētāji maina iecirkni

29.aprīlis bija pēdējā diena, kad vēlētāji vēl varēja pieteikties Gulbenes novada domē, ja vēlas mainīt balsošanas iecirkni, piedaloties Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Tās būs pavisam drīz – 24.maijā.


11 cilvēki gan no pagastiem, gan no pilsētas ir pieteikuši vēlēšanu iecirkņa maiņu, “Dzirksteli” informē novada domes dzīvesvietas reģistrācijas un anulācijas komisijas locekle Mētra Buliņa.


Novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Vita Kravale “Dzirkstelei” stāsta, ka 15.maijā Gulbenē ieradīsies Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars, kurš tiksies ar iecirkņu komisiju pārstāvjiem. Seminārs notiks novada domē, un tā sākums ir paredzēts pulksten 15.00.


16.maijā V.Kravale kopā ar kolēģiem dosies uz Rīgu pakaļ vēlēšanu zīmēm un aploksnēm.


Vēlēšanu iecirkņi būs atvērti jau, sākot ar 19.maiju, un apmeklētāji tajos varēs lasīt informatīvos materiālus, lai izlemtu, par kuru no 14 vēlēšanu sarakstiem atdot savas balsis. Ar 19.maiju vēlēšanu iecirkņos varēs pieteikt balsošanu atrašanās vietā tiem vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs nobalsot vēlēšanu iecirknī. 


Latvijas pārstāvībai Eiropas Parlamentā jāievēl astoņi deputāti. Šajās vēlēšanās Latvija būs viens vēlēšanu apgabals. 24.maijā vēlēšanu iecirkņi Latvijā būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00.


No 21. līdz 23.maijam vēlēšanu iecirkņos dažas stundas dienā notiks iepriekšējā balsošana.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas