EP vēlēšanas: drīz saņemsim aicinājumus

Arī Gulbenes novada vēlēšanu komisija ir sākusi gatavoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kas notiks pavisam drīz – 24.maijā.

Saskaņā ar iedzīvotāju reģistra datiem pašlaik tiek pārbaudītas māju adreses (nosaukumi/numuri) un atbilstība to piesaistē konkrētiem vēlēšanu iecirkņiem. Novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Vita Kravale “Dzirkstelei” saka, ka tas ir svarīgi pagastos, kuros ir divi vēlēšanu iecirkņi, - Strados, Stāmerienā, Beļavā.

Kas iepriekš jāzina vēlētājiem?

Vēlētāju reģistra likums nosaka, ka ne vēlāk kā līdz 15.martam Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde katram vēlētājam uz viņa deklarētās dzīvesvietas adresi pa pastu izsūtīs paziņojumu par to, kura iecirkņa sarakstā vēlētājs iekļauts. Līdz 29.aprīlim vēlētāji varēs mainīt sākotnēji reģistrēto vēlēšanu iecirkni, izvēloties jebkuru citu vēlēšanu iecirkni Latvijas teritorijā.

Aprīlī novadā būs jāievēl iecirkņu vēlēšanu komisiju sastāvs un jāsagatavo iecirkņi darbam. Informāciju par vēlēšanu norisi vēlētāji īsi pirms vēlēšanām varēs iegūt gan vēlēšanu iecirkņos, gan Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā, gan citur publiskajā telpā.

Latvijas pārstāvībai Eiropas Parlamentā būs jāievēl astoņi deputāti. Šajās vēlēšanās Latvija būs viens vēlēšanu apgabals, balsotājiem būs jāuzrāda pase vai personas apliecība jeb identifikācijas karte. Vēlēšanu dienā iecirkņi būs atvērti no pulksten 8.00 līdz 20.00. Būs iespējama arī iepriekšēja nobalsošana vēlēšanu iecirkņos: 21.maijā – no pulksten 17.00 līdz 20.00; 22.maijā – no pulksten 9.00 līdz 12.00; 23.maijā – no pulksten 10.00 līdz 16.00.

Partijas jau nosauc savus kandidātus

Partija “Vienotība” jau ir publiskojusi savu deputātu kandidātu vārdus Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Saraksta līderis ir bijušais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, sarakstā ir arī Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete un bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Tā lēmusi partijas dome. “Vienotības” deputātu kandidātu sarakstā ir iekļauti arī pašreizējie Eiropas Parlamenta deputāti Krišjānis Kariņš, Kārlis Šadurskis un Inese Vaidere, kā arī Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš Korna un Saeimas deputāts Andrejs Judins.

Arī sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa” ir nosaukusi savus deputātu kandidātus. "Saskaņas" līderi būs Saeimas deputāts Boriss Cilevičs, Rīgas 28.vidusskolas direktors Guntars Jirgensons un Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs. Žurnālists Andrejs Mamikins Eiropas Parlamenta vēlēšanās no "Saskaņas" saraksta startēs no ceturtās pozīcijas.

Zaļo un zemnieku savienība cer šogad pirmo reizi iekļūt Eiroparlamentā. Saeimas deputātam Andrim Bērziņam sarakstā atvēlēts pirmais numurs. Tas ir valdes lēmums. Otrā vieta sarakstā tiks atvēlēta Latvijas Zaļās partijas pārstāvim, iespējams, tas būs Saeimas deputāts Kārlis Seržants, trešā vieta sarakstā tiks atvēlēta Saeimas deputātei Ivetai Grigulei.

Aicina vērot un ziņot par pārkāpumiem

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aicina iedzīvotājus kļūt par brīvprātīgajiem novērotājiem valsts un pašvaldību administratīvo resursu izmantošanā priekšvēlēšanu aģitācijai.

Šim mērķim birojs ir ieviesis elektroniskā pasta adresi "brivpratigais@knab.gov.lv", kur aicināts reģistrēties ikviens brīvprātīgais, kas vēlas sekot līdzi partiju Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu aģitācijas periodam, lai nodrošinātu partiju finanšu atklātību un likumību. Ikviens interesents ir aicināts aizpildīt mājaslapā atrodamo anketu un kļūt par aktīvu Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu aģitācijas monitoringa līdzdalībnieku. Pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām priekšvēlēšanu aģitācijas periods ir laika posms no 25.janvāra līdz 24.maijam. Šāda iespēja iedzīvotājiem tieši līdzdarboties ar biroju tiek sniegta pirmo reizi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas