EP vēlēšanas: iecirkņi gatavojas ģenerālmēģinājumam

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars 15.maijā Gulbenē tikās ar novada iecirkņu vēlēšanu komisiju pārstāvjiem – vairāk nekā 40 cilvēkiem. Bija redzams, ka lielākoties ar Eiropas Parlamenta vēlēšanu organizēšanu un norises fiksēšanu novadā nodarbosies sievietes. Seminārā piedalījās tikai 8 vīrieši, A.Cimdaru ieskaitot.


Viņš pats sēdās pie portatīvā datora un demonstrēja, kā lietojama vēlēšanu norises fiksēšanai paredzētā datorprogramma, kuras izmantošanai Rīgā tiešsaistē sekos Centrālā vēlēšanu komisija.


Visi 17 Gulbenes novada vēlēšanu iecirkņu komisiju pārstāvji 19.maijā piedalīsies Centrālās vēlēšanu komisijas organizētajā ģenerālmēģinājumā, kura laikā tiks darbā izmēģināts elektroniskais vēlēšanu gaitas žurnāls. Tajā katrai komisijai būs jāfiksē visas savas veicamās darbības.


Vēlētājiem vēlēšanu iecirkņi būs pieejami jau, sākot ar 19.maiju, lai cilvēki varētu iepriekš iepazīties ar informatīvajiem materiāliem un izlemt, par kuru no 14 vēlēšanu sarakstiem atdot savas balsis.


Turklāt, sākot ar 19.maiju, vēlēšanu iecirkņos būs iespējams jau sākt pieteikt balsošanu mājās vai slimnīcā, ja veselības stāvokļa dēļ ir apgrūtināta nokļūšana iecirknī.


A.Cimdars iecirkņu komisiju pārstāvjus aicināja cītīgi lasīt normatīvos aktus, kas attiecas uz vēlēšanām. Tie ir 4 likumi un 10 instrukcijas.


Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisi Latvijā finansē Centrālā vēlēšanu komisija. A.Cimdars uzsvēra, ka šoreiz naudas vēlēšanu organizēšanai ir tikpat, cik bija 2009.gadā, kad iepriekšējo reizi Latvijā notika Eiropas Parlamenta vēlēšanas, taču toreiz bija 17 deputātu kandidātu saraksti, bet tagad ir par trim mazāk, turklāt iecirkņu vēlēšanu komisijām būs jāstrādā uz pusi mazāks dienu skaits. Izmaiņas būs arī iecirkņu darba laikā vēlēšanu dienā. 2009.gadā Eiropas Parlamenta vēlēšanas 6.jūnijā notika no pulksten 7.00 līdz 22.00, bet šogad 24.maijā – no pulksten 7.00 līdz 20.00.


Latvijas pārstāvībai Eiropas Parlamentā jāievēl astoņi deputāti. Šajās vēlēšanās Latvija būs viens vēlēšanu apgabals. 24.maijā vēlēšanu iecirkņi Latvijā būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00.

No 21. līdz 23.maijam vēlēšanu iecirkņos dažas stundas dienā notiks iepriekšējā balsošana. Paredzams, ka vēlēšanu norises gaitai sekos oficiāli pieteiktie novērotāji – partiju, sabiedrisko organizāciju un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas