Ērces kož daudz

Gulbenes novadā šosezon pagaidām vēl nav apstiprinājies neviens saslimšanas gadījums ar ērču encefalītu vai Laimas slimību, taču pašlaik nodaļā ir pacients, kuram ir aizdomas par ērču encefalītu, bet pagaidām diagnoze nav apstiprināta, jo notiek izmeklēšana.

"Pacienti nāk iekšā uz izmeklēšanu, bet šāda diagnoze nav apstiprināta. Ērces kož daudz un dikti, tad redzēsim," Gulbenes slimnīcas infekciju nodaļas vadītāja Ērika Balode.


Daktere norāda, ja cilvēks pēc ērces koduma ir inficējusies ar ērču encefalītu, tad pirmie simptomi parādās divu trīs nedēļu laikā, citreiz arī agrāk. "Principā mēnesi ir jābūt stingrai uzmanībai," uzsver Ē.Balode.


Vislabākā aizsardzība, lai pasargātu sevi no ērču encefalīta, ir vakcinācija. Aizsardzība jeb imunitāte pēc divām injekcijām ir pietiekama tikai vienai sezonai. Trešā injekcija nepieciešama, lai pagarinātu imunitāti. Viņa skaidro, ka arī tagad, kaut arī ir ērču aktivitātes sezona, var veikt revakcināciju, arī ja ir pagājis vairāk nekā gads. Ja ir pagājis krietni vairāk nekā gads, tad nepieciešams veikt asins analīzes, lai pārbaudīt antivielas.


Vakcinācija nepasargā no saslimšanas ar Laimas slimību, ja cilvēkam bijusi piesūkusies ērce.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas