Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Erudīcijas sacensībās “Eiropas pieccīņa” piedalās divas komandas no Gulbenes

Piektdien, 15. aprīlī, Eiropas Savienības (ES) mājā Rīgā, atklātas Latvijā pirmās ES erudīcijas sacensības “Eiropas pieccīņa”, kuras organizē Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā. Par galveno balvu – ceļojumu uz jebkuru ES valsti – cīnīsies vairāk nekā 250 dalībnieki no teju pussimta komandu. Par to informē Sabīne Dzene.

"Erudīcijas sacensībām ir pieteikušies dalībnieki no visas Latvijas, pārstāvot gan lielākās pilsētas, gan arī novadus, tostarp no Gulbenes novada piedalās divas komandas. Jaunākajam sacensību dalībniekam ir 9 gadi, savukārt vecākajam – 65. Vidējais sacensību dalībnieku vecums ir 21 gads," stāsta S.Dzene.

Viņa atgādina, ka nedēļu pirms katras sacensību disciplīnas komandām, kuras vēl nav pieteikušās ”Eiropas pieccīņai”, ir iespēja pieteikties uz atsevišķiem sacensību posmiem. "Lai pieteiktos, ir jāaizpilda pieteikuma forma, kas atrodama ES mājas “Facebook” vietnē “Eiropas pieccīņa” vai www.esmaja.lv," norāda S.Dzene.

Pirmais “Eiropas pieccīņas” sacensību posms – erudīcijas spēle jeb viktorīna - norisināsies 14. maijā Valmierā. Erudīcijas spēles tēma ir “Tilts “Rīga - Ņujorka”” jeb ES un ASV brīvās tirdzniecības līgums.

Erudīcijas spēles laikā komandām būs jāsniedz atbildes uz dažādiem tēmas jautājumiem. Komandu rezultātus šajā sacensību posmā vērtēs eksperti un sabiedrībā zināmi cilvēki, kuru profesijas vai vaļasprieki ir saistīti ar konkrēto sacensību posma tēmu.

“Eiropas pieccīņa” norisināsies piecus mēnešus – no 15. aprīļa līdz 9. septembrim. Sacensību posmus vadīs mūziķis un TV radījuma “Gudrs, vēl gudrāks” vadītājs Valters Frīdenbergs.

Galveno balvu – braucienu visai komandai 3000 eiro vērtībā uz kādu no ES valstīm – saņems komanda, kura sacensību kopvērtējumā iegūs augstāko punktu skaitu. Katrā no pieciem sacensību posmiem piešķirs arī vērtīgas veicināšanas balvas - komandai, kura konkrētajā posmā būs sasniegusi labāko rezultātu.

Komandu rezultātus vērtēs Latvijas Eiropas Parlamenta deputāti, nozaru eksperti un sabiedrībā zināmi cilvēki, kuru profesijas vai vaļasprieki ir saistīti ar kādu no piecām erudīcijas sacensību disciplīnām.

Plašāka informācija: http://ej.uz/pieccina

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas