Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklāj jaunu potenciālo asins donoru reģistru

Kopš 7.marta Latvijas iedzīvotājiem pirmo reizi pieejams potenciālo asins donoru reģistrs, kurā aicināts iesaistīties ikviens ar vēlmi palīdzēt citiem cilvēkiem. Turpmāk reģistrētie donori, norādot savu asins grupu un sev tuvāko asins nodošanas vietu, mobilajā telefonā saņems īsziņu, kad slimniekiem pārliešanai būs nepieciešamas viņa norādītās grupas asinis. Līdz ar to būs iespējams precīzi uzrunāt trūkstošās asins grupas donorus.

Internetā veiktā aptauja parāda, ka cilvēki labprāt iesaistītos donoru kustībā. 70 % aptaujāto vēlētos, lai Valsts asinsdonoru centrs (VADC) viņus uzrunā, kad trūkst tieši viņu grupas asinis.

Lai reģistrētos īsziņas saņemšanai: 1. reģistrējies par asins donoru "www.draugiem.lv/asinsdonori"; 2. norādi savu asins grupu un tuvāko pieejamo asins ziedošanas vietu (kādā no deviņām pilsētām); 3. kad trūks tieši tavas grupas asiņu, VADC tevi uzrunās (ne biežāk kā četras reizes gadā) ar īsziņu!


VADC Donoru nodaļas vadīja Irēna Danilāne: „Mēs esam priecīgi par katru donoru, kas ierodas pie mums ziedot asinis bez īpaša aicinājuma. Tomēr nereti veidojas situācijas, kad slimniekiem pārliešanai nepieciešamas kādas noteiktas grupas asinis, kuru krājumu nepieciešams papildināt. Aizsāktais projekts „Esi sasniedzams" mums palīdzēs sazināties tieši ar tiem donoriem, kuri vēl nav iesaistījušies asins donoru kustībā, bet kuru asinis var būt nepieciešamas pārliešanai slimniekiem."

Pievieno komentāru

ES un Latvija