Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brisele apņēmusies 5 gados sasniegt pilnīgu sieviešu/vīriešu līdztiesību 1

Nule pieņemtajā ES Komisijas politiskajā deklarācijā, kas jau nodēvēta par "ES Sieviešu hartu" ir izklāstītas piecas galvenās darbības jomas un Komisijas apņemšanās dzimumu līdztiesības perspektīvu nākamajos piecos gados iekļaut visās politikas jomās, vienlaikus veicot īpašus līdztiesības veicināšanas pasākumus.

Šajā hartā ir iekļautas vairākas saistības, kuru pamatā ir kopīgi pieņemtie principi sieviešu un vīriešu līdztiesības jomā. Tās mērķis ir veicināt:

 

- līdztiesību darba tirgū un vienlīdzīgas ekonomiskās neatkarības panākšanu sievietēm un vīriešiem, piemēram, izmantojot stratēģiju "Eiropa 2020";

 

- vienādu atalgojumu par vienādu un vienlīdz vērtīgu darbu, sadarbojoties ar dalībvalstīm, lai turpmāko piecu gadu laikā ievērojami samazinātu atšķirības sieviešu un vīriešu darba samaksā;

 

- līdztiesību lēmumu pieņemšanā, veicot stimulējošus pasākumus Eiropas Savienībā (ES);

 

- cieņu, personas neaizskaramību un ar dzimumu saistītas vardarbības apkarošanu, izmantojot visaptverošu politikas satvaru;

 

- dzimumu līdztiesību ārpus ES, šo jautājumu iekļaujot ārējās attiecībās un apspriežot ar starptautiskajām organizācijām.

 

Jo īpaši šī harta ir uzskatāma par atbildi uz Eiropas Parlamenta aicinājumu pastiprināt vardarbības apkarošanas pasākumus.

 

Kā liecina piektdien publicētais Eirobarometra pētījums par dzimumu līdztiesību, 62% eiropiešu uzskata, ka daudzās sabiedrības jomās joprojām pastāv dzimumu nelīdztiesība. Šis pētījums arī liecina, ka eiropiešu izpratnē divas svarīgākās prioritātes šajā jomā ir pret sievietēm vērstas vardarbības apkarošana un atšķirību samazināšana sieviešu un vīriešu darba samaksā (attiecīgi 92% un 82% no respondentiem uzskata, ka šie jautājumi ir jārisina nekavējoties). Turklāt 61% respondentu pauž viedokli, ka ES līmeņa lēmumiem ir svarīga loma cīņā pret dzimumu nelīdztiesību.

 

Šo hartu papildinās jauna dzimumu līdztiesības stratēģija, ko Komisija pieņems 2010. gada vidū. Minētā stratēģija ietvers saskaņotu pasākumu kopumu visās ES politikas jomās.

Šī iniciatīva ir izvirzīta 15 gadus pēc Pekinas Rīcības platformas, par ko vienojās ANO ceturtajā konferencē par sieviešu līdztiesības jautājumiem. Tā izriet no EK priekšsēdētāja Žozē Manuela Barrozu 2009. gada 5. septembra uzrunā Eiropas Parlamentam paustās apņemšanās izveidot Sieviešu hartu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

līkais

......dažiem redz te prostitūtas nepatīk..pie tam lielākās "tikumības" aizstāves parasti ir sievietes -ir statistika, ka apmēram 25% sieviešu precās nevis dēļ mīlestības, bet racionālu apsvērumu dēļ - tātad lūdzu jau ir 25% PROSTITŪTU - tālāk vēl labāk - no 75%, kuras precas aiz mīlestības - pēc dažiem gadiem trešā daļa vairs nemīl savus vīrus, bet turpina dzīvot kopā -tāpēc, ka - ir materiāli atkarīgas, bērnu dēļ, tāpēc, ka nebūs kur dzīvot -lūdzu Jums vēl 25% PROSTITŪTU - tāpēc vajag likt mierā prostitūtas -tas ir tāds pats pakalpojums kā iešana prie friziera - tas vai sievietei samaksā vai aizved uz kino un kafejnīcu lietas būtību nemaina - Iepriekš teiktais nav pārmetums sievietēm, bet gan aicinājums padomāt ..prostitūcijai mūsu dzīvē ir liela nozīme...

pirms 10 gadiem, 2010.03.09 23:58

ES un Latvija