Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brisele: pirmā izstāde, kas parāda gan nacistiskā, gan padomju režīma noziegumus

Latvijas Okupācijas muzeja izstādi „Latvijas traģēdija. 1941." pagājušajā nedēļā bija apskatāma Eiropas Parlamenta (EP) mītnē Briselē. Izstāde vēstīja par 1941. gada notikumiem Latvijā, kas traģiskā veidā skāra visus Latvijas pilsoņus. Tā ir pirmā EP eksponētā Latvijas izstāde, kas parāda, ka  gan nacistiskā, gan padomju režīma noziegumi pret Latvijas pilsoņiem ir vienlīdz  nosodāmi.

Izstādi „Latvijas traģēdija. 1941." Okupācijas muzejs izveidoja sadarbībā ar muzeju „Ebreji Latvijā" un atklāja 2011. gada jūnijā. Tā bija redzama pie Okupācijas muzeja ēkas ārējās sienas un turpinājās muzeja zālē. Briselē izstāde būs redzama pielāgotā veidā, un to varēs apskatīt gan EP deputāti, gan parlamenta viesi.


Iniciatore izstādes eksponēšanai Eiropas Parlamentā ir deputāte Sandra Kalniete: "Es vēlos parādīt izstādi "Latvijas traģēdija. 1941." Eiropas Parlamentā, jo daudzi Eiropā vēl arvien nesaprot, cik asiņainus noziegumus Baltijas valstīs pastrādāja abi totalitārie režīmi. Sāka Staļins, turpināja Hitlers un tad kā "atbrīvotājs" atkal atgriezās Staļins. Izstāde ir īpaša arī tādēļ, ka tā parāda, cik beztiesīgi varmācības priekšā ir nevainīgi cilvēki, kurus komunisms iznīcināja pēc sociāliem kritērijiem, bet nacisms - pēc piederības tautībai."


Izstādes autori ir vēsturnieks Ritvars Jansons, Ojārs Stepens, Ilja Ļenskis un Marģers Vestermanis, māksliniece Ieva Nagliņa.


Izstādi finansēja Sandra Kalniete, Latvijas Okupācijas muzejs un Rīgas Ebreju kopiena.

Pievieno komentāru

ES un Latvija