Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Divi īru puiši uzsākuši „skrējienu” pa Eiropu!

Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecība Īrijā devusi iespēju diviem atraktīviem jauniešiem - Colm Keane un Martin Gaughan - apceļot 16 ES valstis 20 dienās! „Eurotrip" ietvaros viņiem jāpaveic 12 uzdevumi. Pirmais no tiem - mērot ceļu caur 5 valstīm 48 stundās (un nekādu lidmašīnu!).

Martin un Colm uzsāka ceļojumu no Dublinas 2.aprīlī. Pabijuši Dānijā, Somijā, ar prāmi nonākuši Tallinā... Sestdienas pēcpusdienā viena no pieturvietām bija arī Rīga. Viņi gan pavadījuši mūsu galvaspilsētā tikai pāris stundas, taču esot sajūsmā, it īpaši par vecpilsētas arhitektūru. Paguvuši nofotogrāfēties arī pie Brīvības pieminekļa. Kā sestdienas vakarā e-pasta vēstulē raksta abi avantūristi: „Tagad esam Viļņā, bet jau rīt ar vilcienu dodamies uz Varšavu, kur pavadīsim divas dienas."  

Ikviens var sekot līdzi puišu piedzīvojumiem „Eurotrip" mājas lapā www.talktoeu.eu/eurotrip/ kur uz kartes redzama viņu atrašanās vieta, ievietotas jaunākās fotogrāfijas, kā arī drīzumā parādīsies blogi un video par piedzīvoto. Twiter un Facebook lietotāji atradīs Martin un Colm arī tur. „Eurotrip" ir viena no Īrijā īstenotās informatīvās kampaņas „Talk to EU" aktivitātēm. Kampaņas mērķis ir panākt aktīvāku komunikāciju un lielāku izpratni starp Īrijas iedzīvotājiem un ES institūcijām.

 

Pārrāpties pāri Berlīnes mūrim, nofotogrāfēt parakstītu Lisabonas līgumu, tikties ar Erasmus studentiem Francijā - tie ir tikai daži no uzdevumiem, kas puišus sagaida. Priekšā ceļš uz Berlīni, Vīni, Zagrebu, Romu un citām pilsētām. Izsludinātajā konkursā par šādu iespēju piedalījās vairāk kā 350 dalībnieku, iesūtot pašu veidotus video pieteikumus.

 

„Eurotrip" mērķis ir paraudzīties uz Eiropas valstīm ar jauniešu acīm - ko devusi dalība ES un ko nozīmē šodien būt eiropietim? Puiši dalīsies iespaidos arī par gluži ikdienišķām lietām: servisu autobusā no Rīgas un Viļņu, šokolādes batoniņu cenām veikalos un iespējām pierakstīties uz vizīti pie ārsta vai pieteikties darbā McDonalds. „Šis ceļojums - tā ir fantastiska pieredze! Tik īsā laikā pabūt tik daudzās valstīs un pierādīt, ka mums kā eiropiešiem jebkurā laikā ir visas iespējas apmeklēt šīs skaistās pilsētas!" otrās „Eurotrip" dienas noslēgumā iespaidos dalās Colm Keane. Viņu „skrējiens" noslēgsies 21.aprīlī Briselē.

Pievieno komentāru

ES un Latvija