ES: Atpakaļ uz savām skolām

Ir noslēgusies pieteikšanās Eiropas Komisijas akcijai „Atpakaļ uz skolu 2011". No 18. aprīļa līdz pat 9. maijam (Eiropas dienai) valsts pārvaldē un Eiropas Savienības (ES) institūcijās strādājošie, kā arī citi eksperti ES jautājumos dosies skolu vizītēs uz savām kādreizējām skolām, lai dalītos savās zināšanās un darba pieredzē ar jauniešiem ar ES saistītos jautājumos.

Akcija sniegs skolēniem unikālu iespēju uzzināt par ES, klātienē izprašņājot cilvēkus, kuri ikdienā saskaras ar ES jautājumiem. Skolēniem, tas palīdzēs labāk saprast, kā ES darbojas, iepazīties ar ES politikas jomām, kā arī uzzināt par jauniešu iespējām un programmām, kurās viņi paši var piedalīties. Akcija veicinās jauniešu izpratni par ES jautājumiem, turklāt tuvinās valsts un ES institūcijās strādājošos jaunajai paaudzei.  

Latvijā akcija „Atpakaļ uz skolu" tiek rīkota jau ceturto reizi. Šogad akcijā piedalās 46 dalībnieki. Dalībnieki tiksies ar jauniešiem visos reģionos, tādējādi veicinot jauniešu zināšanas par ES jautājumiem visā Latvijā. Akcijā piedalās vairākas valsts augstākās amatpersonas: satiksmes ministrs Uldis Augulis, aizsardzības ministrs Artis Pabriks, ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Teikmanis, kā arī Latvijas Institūta direktore Karīna Petersone un Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks Intars Zitāns. Šogad akcijai ir piepulcējušies klāt arī Eiropas Brīvprātīgā darba labas gribas vēstnieki un pārstāvji no Latvijas Bankas. Temati par ko runās akcijas dalībnieki ir visdažādākie, sākot no drošības Eiropas Savienībā un Šengenas līdz pat Eiropas Brīvprātīgā darba gadam un jauniešu līdzdalības iespējām. Akcijas dalībnieki ir aicināti jauniešos rosināt diskusijas par notiekošo ES, iespējām līdzdarboties un ietekmēt lēmumu pieņemšanu ES.

 

Klubs „Māja" mājas lapā sadaļā „Atpakaļ uz skolu 2011" (www.klubsmaja.lv) ir publicēta informācija par akcijas norisi Latvijā un akcijas dalībnieku saraksts.

 

Jauniešu nevalstiskā organizācija Klubs „Māja" - jaunatne vienotai Eiropai jau otro gadu pēc kārtas rīko šo akciju Latvijā. Akcijas rīkošanu atbalsta LR Ārlietu ministrija un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Pievieno komentāru

Eiropas Savienībā