Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

ES: Eiropas Savienības iedzīvotāji aicināti dalīties stāstos par pieredzi vienotā tirgū

Ceļojot, strādājot vai dzīvojot kādā no Eiropas valstīm, ja vien tā nav jūsu dzimtā zeme, reizēm nākas sastapties ar dažādiem šķēršļiem. Vienots Eiropas tirgus ir liels sasniegums, bet ne vienmēr tajā viss norit gludi. Jaunizveidotajā interneta vietnē www.tellusyourstory.eu iedzīvotāji, uzņēmēji un organizācijas aicināti dalīties savos pieredzes stāstos. Tajos identificētās problēmas palīdzēs lēmuma pieņēmējiem dažādu jautājumu risināšanā un nākotnes lēmumu pieņemšanā.

Piecu pārsteidzošāko stāstu autori tiks aicināti uz Vienotā tirgus forumu Krakovā, Polijā šī gada oktobrī. Eiropa visbiežāk nevar atrisināt problēmjautājumus, ko rada valodu barjera, kultūras atšķirības un attālums. Bet labāka ekonomiskā sadarbība, harmonizēta likumdošana un maksimāli samazinātas praktiskās barjeras ir tie mērķi, kas var kļūt par realitāti un kuru vārdā Eiropas Savienība turpinās strādāt.  

Ja esat saskāries ar grūtībām robežu šķērsošanā, kas radījušas jums personiskas vai ar darbu saistītas neērtības, tagad ir īstais laiks dalīties savā stāstā ar citiem. Gaidīti tiek arī stāsti par pozitīvo pieredzi dažādu jautājumu risināšanā, kuriem ir tikpat labas izredzes plūkt uzvarētāja laurus kā kritiskajiem stāstiem.

 

Konkursu rīko Eiropas Komisija, Eiropas Parlaments un Eiropas Padomes nākamā prezidējošā valsts Polija. Stāstus var iesūtīt līdz 24. jūnijam, tad žūrija tos izvērtēs un izvēlēsies piecus uzvarētājus.

Dažas idejas stāstu tematiem:

 

* Izglītības diploma atzīšana citā ES valstī;


* Sociālā apdrošināšana, dodoties dzīvot uz ārvalstīm;


* Iespējas saņemt pensiju pēc pārcelšanās uz ārvalstīm;


* Patstāvīgas uzturēšanās atļaujas iegūšana kādā no ES valstīm;


* Dubultās nodokļu iekasēšanas apturēšana, strādājot citā valstī;


* Uzņēmējdarbības uzsākšana ārvalstīs;


* Starpvalstu iepirkšanās internetā Eiropas ietvaros.

Lai iegūtu plašāku informāciju, iepazītos ar konkursa noteikumiem un iesniegtu stāstu, dodieties uz www.tellusyourstory.eu.

 

Informācija par Vienotā tirgus forumu: http://tinyurl.com/SMF2011

 

Kampaņas videoklips: http://www.youtube.com/watch?v=STWdLaEy4wI

Pievieno komentāru

ES un Latvija