ES: Imigrantu pieplūduma draudi no Baltkrievijas 2

"Tuvākajā nākotnē pastāv liela iespējamība, ka sociālekonomisko un politisko izmaiņu rezultātā varētu aktualizēties imigrantu un bēgļu pieplūdums no Baltkrievijas uz tās kaimiņvalstīm, tai skaitā Latviju," uzskata Karnegī centra Krievijas un Eirāzijas valstu programmas direktora vietnieks Metjū Rožanski (Metthew Rojansky). Pēc šā eksperta vērtējuma, šādu notikumu pavērsienu var izprovocēt esošā režīma nestabilitāte Baltkrievijā (režīms ir uz sabrukšanas robežas) un tas, ka šai valstij ir grūtības nodrošināt drošību savā teritorijā.

Ņemot vērā imigrantu pieplūduma draudus un draudus drošībai, kas nākotnē var izrietēt no notikumiem Baltkrievijā, Eiropas Savienībai būtu rūpīgi jāapsver sava rīcībā attiecībā uz Baltkrieviju. Metjū Rožanski uzskata, ka sankcijas nav labs risinājums, jo tas reti ir efektīvs un nav precīzi zināms, kurš, piemēram, ekonomisko sankciju ieviešanas gadījumā uzņemas lielākās izmaksas.

 

Viens no labākajiem iespējamajiem rīcības veidiem ir veikt ieguldījumus pilsoniskās sabiedrības attīstībā Baltkrievijā, lai iedzīvotāju un sabiedriskās organizācijas iegūtu jauna spējas un iegūtu pieredzi izmaiņu veikšanai sabiedrībā.

Karnegī centra Krievijas un Eirāzijas valstu programmas direktora vietnieks Metjū Rožanski piedalījās apaļā galda diskusijā „Baltkrievija - neērtie kaimiņi" ES mājā 3.jūnijā, ko organizēja Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO).

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Eiropas Savienībā