Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

ES: Izmanto Iespēju karti un piedalies konkursā!

Lai arī bezdarbnieku rindas Latvijā vairs nepieaug, trūcīgo personu skaits 2010.gadā gandrīz dubultojās, pietuvojoties skaitlim 200 000. Kur šie cilvēki var meklēt un atrast informāciju par pirmās nepieciešamības precēm, par atbalstu krīzes situācijās, sociālo aprūpi, darbu un izglītošanās iespējām? Iespējas ir vairākas, viena no tām - Iespēju karte.

Ikviens, kam ir pieejams internets, var ieiet adresē www.iespejukarte.lv un šajā datu bāzē meklēt sev nepieciešamo. Iespēju kartē ievadīt informāciju ir aicināti visu Latvijas pašvaldību vadītāji, sociālie darbinieki, nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvji un ikviens labas gribas cilvēks, kurš vēlas palīdzēt līdzcilvēkiem.  

Ideja par Iespēju karti radās pērn, Eiropas gada (2010) cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību ietvaros, un tā pieder Latvijas Bērnu forumam, kura valdes priekšsēdētāja ir Inete Ielīte. Viņa uzskata, ka daudzas nevalstiskās organizācijas dara vērtīgus darbus, tikai daudzi par to neko nezina:

 

- Mēs aicinām pašvaldības un NVO atvērties plašākam cilvēku lokam un ievietot informāciju par savām aktivitātēm interneta vietnē www.iespejukarte.lv ! Šobrīd lielākā daļa nevalstisko organizāciju pārdzīvo grūtus laikus, jo klientu loks paplašinās, bet finanšu resursu pieejamība ir ierobežota, tās bieži dara daudz, bet ne vienmēr izmanto iespēju izziņot savus pasākumus. NVO ir jāstāsta sabiedrībai par sevi! Gadās arī tā, ka tiek ieguldīts liels darbs un līdzekļi pasākumu organizēšanā, bet apmeklētāju ir nepietiekami daudz, jo pasākumam trūkst reklāmas. Iespēju karte var kalpot kā lielisks uzziņas avots! Ja cilvēki savlaicīgi tiktu informēti par pasākumu, vienmēr ir iespējams ienest zālē vēl dažus krēslus.

 

No visām NVO visaktīvāk datus Iespēju kartē ievada Latvijas Sarkanais Krusts. Tā vadītājs Valdis Nagobads stāsta: - Protams, šobrīd pašvaldībās sociālajiem darbiniekiem darba ir gana un daudziem no viņiem šķiet, ka informācija par palīdzības saņemšanas iespējām jau ir publicēta pašvaldības mājaslapā un vietējā avīzē, un nav vērts to dubultot vēl Iespēju kartē, tomēr skaidrs arī tas, ka cilvēkiem informācijas par iespējām nekad nevar būt par daudz. Tāpēc aicinām palīgā jauniešus. Sadarbībā ar Iespēju karti, portāls www.esmaja.lv rīko konkursu, kurā īpaši aicināti piedalīties skolu jaunieši. Līdz 21.martam ikviens var individuāli vai komandā līdz 4 cilvēkiem iesūtīt konkursam darbus - rakstītu stāstu, foto stāstu vai video stāstu par paša vai citu veicamajiem darbiem no sirds un bez atlīdzības, par kuriem vēlams ievietot informāciju arī Iespēju kartē. Konkursa nolikumu var izlasīt adresē: www.esmaja.lv sadaļā Notikumi un turpat arī augšuplādēt savus stāstus. Tos vērtēt varēs ikviens, kurš ielūkosies www.esmaja., un tos izvērtēs arī speciāla žūrija. Uzvarētāji saņems balvas, lai gan šoreiz balvām nevajadzētu kļūt par galveno motivāciju dalībai konkursā, jo svarīgāk ir tas, ka, darot labus darbus, mēs jēgpilni pavadām laiku un vairojam labo ap sevi, un labais mēdz atgriezties pie paša darītāja.

Pievieno komentāru

ES un Latvija