Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Inese Vaidere iepazīstina Eiropas Parlamentu ar Maestro Raimondu Paulu

Rīt, 14.maijā, Eiropas Parlamentā Briselē deputāte Inese Vaidere (V) rīkos režisores Vijas Beinertes veidotās dokumentālās filmas „Zib mūža rats" demonstrāciju, kas ļaus skatītājiem dziļāk ielūkoties izcilā latviešu komponista Maestro Raimonda Paula dvēselē. Filmas pirmizrādē Eiropas Parlamentā piedalīsies pati filmas režisore, kura ir arī tautā iemīļotās īsfilmas „Tās dullās Paulīnes dēļ" režisore, lai klātesošos iepazīstinātu ar dokumentālās filmas tapšanas gaitu.

„Maestro Raimonds Pauls ir viens no visu laiku izcilākajiem latviešu komponistiem un daudzas no viņa radītajām dziesmām ir kļuvušas par mūsu kultūras neatņemamu sastāvdaļu - tām ir jau tautasdziesmas statuss," norāda Inese Vaidere.  

„Ja Raimondam Paulam būtu bijusi iespēja radoši strādāt brīvā Latvijā, nevis aiz dzelzs priekškara, tad viennozīmīgi Maestro atpazīstamība pasaulē būtu līdzvērtīga itāļu pianista Nino Rotas slavai," ir pārliecināta deputāte, uzsverot, ka šī filmas prezentācija ir iespēja ar Latvijā iemīļoto mūziku iepazīstināt kolēģus Eiropas Parlamentā.

 

„Maestro ir kā tautasdziesma un aisbergs. Visi viņu zina, taču tā pa īstam pazīst tikai retais. Tāpēc man bija ārkārtīgi interesanti strādāt pie šī darba, sarunāties gan ar pašu Maestro, gan tiem, kas viņu pazīst labāk vai citādi nekā es. Apkopojot pārdomu, atmiņu, joku un vīziju zibšņus, varējām nedaudz dziļāk ielūkoties „aisberga" slēptajā daļā," par savu kinodarbu saka filmas režisore Vija Beinerte.

Pievieno komentāru

ES un Latvija