Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kariņš: Latvijā vēl joprojām dārga gāze

Brisele, 14.janvāris. Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (Jaunais Laiks, Eiropas Tautas partijas grupa) uzskata, ka Latvijas iedzīvotāji vēl joprojām maksā pārmērīgi dārgu gāzes cenu, salīdzinot ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Jau ziņots, uzņēmuma Latvijas Gāze janvāra prognozēs par dabasgāzes tarifu izmaiņām 2010.gadā tiek paredzēts, ka 1.jūlijā dabasgāzes tarifs varētu pieaugt par 13% klientiem, kas dabasgāzi izmanto plītīs, bet par 24% klientiem, kas dabasgāzi izmanto apkurē.  

K. Kariņš ir pārliecināts, ka iespējamā gāzes cenas palielināšanās skaidrojama ar politiskiem, nevis ekonomiskiem mērķiem, jo Latvija atrodas tuvāk Krievijas gāzes ieguves vietām nekā daudzas citas valstis un uzņēmums Latvijas Gāze faktiski bezmaksas izmanto Inčukalna gāzes krātuvi.

 

Saskaņā ar Eurostat datiem Latvijas iedzīvotāji maksā vairāk (14,54 EUR/GJ) nekā Lietuvas (11,80 EUR/GJ) un Igaunijas (10,96 EUR/GJ) patērētāji. Savukārt uzņēmumi maksā vienu no augstākajiem tarifiem Eiropas Savienībā - 10,87 EUR par GJ, kas ir piektā augstākā cena Eiropas Savienībā, apsteidzot tādas lielvalstis kā Francija, Itālija un Lielbritānija.

 

K. Kariņš norāda, ka statistikas rādītāji liecina, ka Latvijai steidzami jādomā par energoresursu diversifikāciju, jo ievērojama atkarība no gāzes un tās nesamērīgā cena padara Latvijas uzņēmumus nespējīgus konkurencē ar citu valstu ražotājiem.

Pievieno komentāru

ES un Latvija