Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LTV raidījums „Eirobusiņš” – Eiropas labāko trijniekā

Vakar, 19. oktobrī, Eiropas Parlamenta ēkā Briselē tika pasniegtas 2011. gada Eiropas Parlamenta Žurnālistikas balvas. Televīziju konkurencē labāko trijniekā iekļuvis Latvijas Televīzijas veidotais raidījums „Eirobusiņš"!

Eiropas Parlamenta Žurnālistikas balva tiek pasniegta jau ceturto gadu, ar to tiek godināti žurnālisti, kas savos pārstāvētajos medijos visoperatīvāk, precīzāk un kvalitatīvāk atspoguļojuši Eiropā notiekošos procesus, veicinot izpratni par Eiropas Savienības institūcijām un politikas jautājumiem. Balva tiek piešķirta četrās kategorijās (drukātie mediji, radio, televīzija un interneta mediji), to tradicionāli pasniedz Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Ježijs Buzeks.  

„Konkurence „Eirobusiņam" bija pamatīga - vairāk nekā 100 pretendentu! Žūrijā bija Eiropas Parlamenta viceprezidente, Starptautiskās žurnālistu federācijas prezidente, ES žurnālistu asociācijas vadītājs, kā arī vairāki Briselē akreditētie starptautiskie žurnālistikas kolēģi," stāsta raidījuma „Eirobusiņš" vadītājs Ansis Bogustovs, kurš tikko kā atgriezies no Briseles.

 

Konkursa kategorijā "Televīzija" piedalījās sižeti no Somijas, Francijas, Grieķijas, Ungārijas, Itālijas, Latvijas, Lietuvas, Nīderlandes, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un Zviedrijas. Kā no Briseles vēsta viena no žūrijas pārstāvēm - žurnāliste Ina Strazdiņa, žūrijai īpaši simpatizējusi „Eirobusiņa" tematikas izvēle un tas, cik saistošā un atraktīvā veidā šis stāsts tika pasniegts.

 

Latvijas Televīzija Eiropas Parlamenta Žurnālistikas balvai izvirzīja „Eirobusiņu", kas ēterā tika demonstrēts pagājušā gada 12. novembrī un bija veltīts kultūras mantojuma saglabāšanai. Raidījumā ir stāsti par Daugavpils cietoksni, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, par Latgales Kultūrvēstures muzeja rekonstrukciju Rēzeknē, par Kuldīgas jaunā Rātsnama rekonstrukciju Kurzemē un par Digitālās bibliotēkas izveidi LNB paspārnē, kas dos nozīmīgu ieguldījumu vienotajā Eiropas digitālajā bibliotēkā „Europeana". Pie raidījuma strādājusi projekta vadītāja Sandra Eihmane, žurnāliste Ieva Freinberga, raidījuma vadītājs Ansis Bogustovs, režisore Vineta Leimane, video inženieris Ģirts Ģērmanis, administratore Elita Aleksandroviča.

 

„Mēs visi zinām, ka Eiropas Savienība sniedz daudz iespēju, taču, lai tās prastu veiksmīgi izmantot, nepieciešama informācija: tikai tā palīdz rasties iespējai. Sešu gadu garumā veidojot „Eirobusiņu", esam domājuši, kā šo svarīgo informāciju par ES iespējām pasniegt Latvijas iedzīvotājiem saprotamā valodā, tāpēc par nozīmīgām „Eirobusiņa" kvalitātēm uzskatām dinamismu, dzīvesprieku un vienkāršību. Tāpēc esam gandarīti, ka mūsu skatījums uz lietām, kas svarīgas ikvienam Latvijas iedzīvotājam, spēj uzrunāt tik plašu auditoriju," par „Eirobusiņa" veiksmi starptautiskajā konkursā saka projekta vadītāja Sandra Eihmane.

 

Pēc svinīgās apbalvošanas ceremonijas notikusi paneļdiskusija, kurā piedalījušies nacionālo kārtu uzvarētāji - žurnālisti no dalībvalstīm, kā arī 60 jaunie žurnālisti, Eiropas Parlamentā rīkotā semināra dalībnieki.

 

„Diskusijā izskanēja interesanta doma - lai gan mūsu augsto tehnoloģiju laikmetā visus citus medijus pamazām izkonkurē internets, cilvēku uzticība televīzijai nav mazinājusies, tieši otrādi: jauno mediju kontekstā ilgmūžība un skatītāju lielākā uzticība pieder televīzijai, kas ir viens no populārākajiem un pieejamākajiem veidiem, kā cilvēki saņem informāciju par Eiropas Savienību. Arī „Eirobusiņa" veiksme to pierāda - kad Latvijā runājam par Eiropas Savienības ietām, iedzīvotāji uzticas televīzijai," secina Ansis Bogustovs.

 

Interesanti, ka Eiropas Parlamenta Žurnālistikas balvas pirmo vietu televīziju konkurencē saņēmis somu žurnālists Tero Koskinens no Somijas televīzijas kompānijas „Yle" par raidījumu "Romanien paluu". „Viņa sižets stāsta par romu tautības pārstāvjiem un to bērniem, kas dzīvo autofurgonu nometnē Helsinkos, uzdodot jautājumu, kam par šo situāciju būtu jāuzņemas atbildība individuālā, vietējā, nacionālā un Eiropas līmenī. Ļoti neparasti veidots, uzrunājošs materiāls," atzīst A. Bogustovs.

 

Raidījums „Eirobusiņš" LTV1 ēterā tiek demonstrēts no 2005. gada un veiksmīgi popularizē Eiropas vērtības, kā arī atspoguļo pozitīvus piemērus par ES struktūrfondu apguvi Latvijā un citās ES dalībvalstīs. Kopš 2010. gada raidījums skatāms LTV ēterā, kā arī tiešsaistē LTV1 mājas lapā katru nedēļu (šobrīd - svētdienās plkst.16:00), bet raidījuma arhīvs pieejams portālā www.esmaja.lv.

Pievieno komentāru

ES un Latvija