Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vaidere: Bez stingras konsultāciju un strīdu atrisināšanas procedūras Krievija turpinās ignorēt starptautiskos tirdzniecības nolīgumus 1

Brisele, 2013.gada 10.janvāris. Inese Vaidere (Vienotība, ETP grupa) Eiropas Parlamenta (EP) Tautas partijas (ETP) organizētajā seminārā pauda nostāju, ka ETP grupai būtu jāieņem stingrāka pozīcija attiecībā uz Eiropas Savienības (ES) un Krievijas divpusējām tirdzniecības attiecībām.

ETP grupas seminārs tika organizēts ar mērķi, lai EP lielākā politiskā grupa nonāktu pie kopsaucēja par to, kādā virzienā tā vēlētos redzēt Eiropas Savienības (ES) un Krievijas divpusējo attiecību attīstību nākotnē.  

Inese Vaidere, ETP grupas pastāvīgā referente Krievijas jautājumos, kas strādājusi pie vairākiem nozīmīgiem tirdzniecības līgumiem, seminārā uzsvēra: "Ja vēlamies uzlabot tirdzniecības attiecības ar Krieviju, vispirms ES ir jābūt stingrai pozīcijai un nedrīkstam pieļaut, ka Krievija manipulē, izmantojos savu pozīciju ES enerģētikas tirgū." Vaidere uzsvēra, ka lai to panāktu, ir nepieciešams veidot tirdzniecības attiecības balstītas uz tādiem divpusējiem nolīgumiem, kas skaidri atrunā strīdu risināšanas mehānismus. "Līgumi un vienošanās ir jāpilda un mūsu uzdevums ir panākt, lai Krievija to darītu," uzsvēra Vaidere.

 

Panākt vienotu nostāju īpaši svarīgi ir šobrīd, kad, noslēdzoties 30. ES-Krievijas samitam (20-21.decembris), galvenajos jautājumos kopsaucējs nav rasts. Vēl jo vairāk, Krievijas prezidents Vladimirs Putins kārtējo reizi sarunas iedzina strupceļā, turpinot uzstāt uz īpašiem atvieglojumiem Krievijas naftas gigantam Gazprom un aicinot ES ieviest bezvīzu režīmu ar Krieviju. Tajā pat laikā neatrisināti paliek jautājumi par tirdzniecības ierobežojumiem ar ES.

 

Kā ziņots, Krievija, kas kopš augusta ir Pasaules tirdzniecības organizācijas locekle, nepilda savas saistības un turpina ierobežot tirdzniecību no Eiropas, piemērojot dažādus protekcionisma pasākumus, piemēram, importa aizliegums dzīvnieku ievešanai no ES, likumdošanu, kas diskriminē ārvalstu automašīnu importu un citi.

 

"Nožēlojami arī, ka joprojām tiek spēlēta vecā plate, skandinot nepatiesus apvainojumus", tā par Putina izteikumiem samita preses konferences laikā, apvainojot Baltijas valstis cilvēktiesību pārkāpumos attiecībā pret krieviski runājošajiem kā arī nacistu atbalstītāju slavināšanā izteicās I. Vaidere, piebilstot, ka "šādi izteikumi gan vairs nespēj pārsteigt!"

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jus no sakuma uz sevi varetu paskatities, ko jus ieverojat, ko ne... Tad jau pie kaiminiem kerties klat un aizradiit.

pirms 7 gadiem, 2013.01.13 20:06

ES un Latvija