Esam līderi kūlas dedzināšanā

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā informācija liecina, ka Gulbenes novads ir starp tiem, kur šogad visvairāk dzēsti kūlas ugunsgrēki.

Dienesta Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Viktorija Gribuste stāsta, ka kopumā valstī šogad notikuši 4044 kūlas ugunsgrēki, kas ir par 1728 ugunsgrēkiem vairāk nekā pagājušajā gadā. Kūlas dedzināšanas rezultātā ir izdeguši 6818 hektāri Latvijas teritorijas un nodegušas 88 ēkas.


Lielākais kūlas ugunsgrēku skaita pieaugums ir tieši Latvijas novados, kur kūlas ugunsgrēku skaits, salīdzinot ar 2013.gadu, ir pieaudzis vidēji par apmēram 50 procentiem.


Dienesta Gulbenes daļas komandieris Vijārs Griķis “Dzirkstelei” stāsta, ka kūla dega neapkoptās platībās, kā arī nav izslēgtas bērnu rotaļas ar uguni. Tie ir vieni no iemesliem kūlas ugunsgrēkiem mūsu novadā. Savukārt iedzīvotāji, redzot kūlas ugunsgrēkus, apzinīgi esot ziņojuši par to ugunsdzēsējiem.


Dienests aicina zemes īpašniekus un pašvaldību vadītājus sakopt sev piederošās teritorijas, lai pavasarī samazinātu kūlas ugunsgrēku skaitu. Pavasarī cīņa ar kūlas ugunsgrēkiem ir jau cīņa ar sekām - ja rudenī lauki un arī pilsētas, dzelzceļa un ceļa malas būs sakoptas, nebūs kūlas, kam pavasarī degt.


Savukārt tagad, aukstajā laikā, ugunsgrēku visbiežākais cēlonis ir saistīts ar apkuri. Dienesta Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Marita Masule informē, ka sestdien, 18.oktobrī, pulksten 20.14 dienests saņēma izsaukumu uz Raiņa ielu, ka divstāvu dzīvojamajā mājā ir kurināta krāsns un starp stāviem nāk dūmi. Ierodoties konstatēts, ka divstāvu dzīvojamajai mājai dega 1.stāva siena 5 kvadrātmetru platībā.


Fakti Gulbenes novadā

Pagājušajā gadā reģistrēti 33 kūlas ugunsgrēki un izdeguši 200 610 kvadrātmetri teritorijas.


Šogad reģistrēti 143 kūlas ugunsgrēki un izdegusi 2 651 514 kvadrātmetru (265 hektāru) liela platība.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas