Eseju konkursā izcīna 2.vietu Latvijā 2

Kristiāna Blūma ir pateicīga Fricim Flūgam par sniegto atbalstu viņas ģimenei un daudziem citiem cilvēkiem
Pagājušajā nedēļā Ministru kabineta Zaļajā zālē tika apbalvoti Naturalizācijas pārvaldes rīkotā skolēnu eseju konkursa "Mans Latvijas pilsonis" laureāti. 2.vietu konkursā ieguva Gulbīša vidusskolas skolniece Kristiāna Blūma, kura savā esejā stāstīja par labvēli un sabiedrisko darbinieku Frici Flūgu.

Kristiāna stāsta, ka žūrija augstāk vērtējusi tos darbus, kuros nebija aprakstīti slaveni cilvēki, bet gan vienkārši cilvēki, kas dzīvo mums līdzās.

 

"Interesanti, ka neviens konkursants nebija izvēlējies rakstīt eseju par deputātiem. Aprakstīti galvenokārt bija vecāki, vecvecāki, draugi, arī bijusī prezidente Vaira Vīķe - Freiberga," stāsta jauniete.

 

Viņa savu darbu izvēlējusies rakstīt par Frici Flūgu, jo viņš ir daudz palīdzējis gan Gulbenes rajonam, gan arī viņas ģimenei. Ar F.Flūga atbalstu Kristiānas ar leikēmiju slimajai māsai Katrīnai tika veikta muguras smadzeņu pārstādīšanas operācija, par ko Kristiānas ģimene viņam ir ļoti pateicīga.

 

"Viņš ir ļoti jauks, izpalīdzīgs un sirsnīgs cilvēks," saka Kristiāna. Viņa atzīst, ka no F.Flūga var mācīties līdzcietību.

 

"Es uzskatu - ja cilvēkam ir daudz naudas, labāk palīdzēt citiem, labāk šo naudu izlietot cēliem mērķiem nekā pirkt kaut kādas pilnīgi nevajadzīgas lietas," saka meitene.

 

Viņa atklāj, ka uzreiz bijis skaidrs, ka eseja ir jāraksta par F.Flūgu. Kristiānai patīk rakstīt esejas un domrakstus, taču viņa daudz labprātāk raksta par brīvajiem tematiem.

 

"Man patīk, ja es vispirms varu izvērtēt, vai varu par konkrēto tematu kaut ko uzrakstīt," saka jauniete. Viņa labprāt piedalās dažādos konkursos. Tā viņa pavada savu brīvo laiku.

 

"Man ir liels gandarījums, ka mans darbs šajā konkursā tika tik augstu novērtēts," saka Kristiāna. Balvā meitene saņēma jauno spēli "Monopols", kurā jau ir arī Rīga. Konkursa laureātiem bija iespēja doties ekskursijā pa Ministru kabinetu, apskatīties telpu izkārtojumu un iepazīties ar vēsturi.

 

Eseju konkurss tika organizēts naturalizācijas pārvaldes projektā "Pilsonība - mana atbildība, tiesības un iespējas". Konkursam kopumā tika saņemtas 249 esejas no 68 izglītības iestādēm.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas