Evita Paidere: “Pasaulē ir daudz atsaucīgu un labu cilvēku.” 4

"Dzirkstele" jau stāstīja par ugunsnelaimi Tirzas pagastā, kur nodega dzīvojamā māja "Pērles" un negribot lūdzējas lomā nonāca bez savas pajumtes palikusī Evita Paidere ar saviem dēliem Dzintaru, Edgaru un Normundu. Ir pagājusi nedaudz vairāk nekā nedēļa no šī notikuma, tāpēc apciemojām Evitu viņas vecāku mājās Tirzas pagasta "Rozniekos".

Evita kopā ar dēliem šobrīd ir apmetusies pie vecākiem. "Roznieku" pagalmā valda rosība. Evita kopā ar dēlu Edgaru šķiro šā rudens kartupeļu ražu. Turpat Tirzas pagasta sociālā dienesta darbinieku sarūpētajos ratiņos guļ septiņus mēnešus vecais Normunds. Mājās no skolas pārnācis arī vecākais dēls Dzintars. Lai gan parasti nokļūšanai mājās zēns izmanto skolas autobusu, tagad viņš, vecākus iepriekš nebrīdinot, bieži nāk ar kājām, jo ceļš uz "Rozniekiem" ved garām nodegušajām "Pērlēm".

 

"Dzintars ārkārtīgi pārdzīvo notikušo. Ienākot nodegušajā mājā, viņš vispirms devās uz savu istabu, kur atradās viņa saksofons," klusi saka mamma.

 

Krustiņš dod cerību

"Lai nemitīgi nebūtu jādomā par notikušo, cenšos iesaistīties katrā darbā, lai novērstu domas. Ir grūti, jo nekā sava vairs nav. Es visu laiku esmu dzīvojusi atsevišķi no vecākiem, bet tagad ir labi, ka varam rast pajumti pie viņiem. Arī Tirzas pagasta pārvalde mums piedāvāja izremontētu vienistabas dzīvokli, bet tas ir mazāks par istabu, kurā mitināmies šobrīd," saka Evita.

 

Nākamā gada februārī viņa atsāks strādāt pirmsskolas izglītības iestādē "Rūķītis" Gulbenē, tāpēc ir iecerējusi sameklēt dzīvokli Gulbenē.

 

 "Esmu sapratusi, ka, lai atjaunotu "Pērles", būs jāpaiet ļoti ilgam laikam. Uzcelt jaunu māju šodien nav vienkārši, tomēr "Pērles" ir un paliks manā sirdī," bilst Evita.

 

Viņa ar dēliem jutusies ļoti laimīga tajā brīdī, kad nodegušajā mājā zem vienas gultas atradusi kasti ar savām drēbēm.

 

"To nebija daudz, tomēr tās bija mūsu. Saglabājies ir arī mazā Normunda kristību krustiņš. Tas dod cerību, ka dzīvē viss nokārtosies. Iespējams, ka, pateicoties kādam augstākam spēkam, mēs visi šodien esam dzīvi, jo viss norisinājās ārkārtīgi strauji. No rīta astoņos visi izgājām no mājas, bet stundu vēlāk māja jau dega liesmās," domā Evita.

 

Pateicas par atsaucību

Viņa pateicas visiem cilvēkiem par ārkārtīgi lielo atsaucību un palīdzību.

 

"Es vienmēr arī saviem vecākajiem dēliem esmu mācījusi, ka ir jāpalīdz nelaimē nonākušiem cilvēkiem. Vienmēr esam zvanījuši pa ziedojumu tālruņiem, lai palīdzētu vismaz ar latu. Pasaulē ir ļoti daudz jauku un labu cilvēku. Visiem šodien ir grūti, bet daudzi zvana un atbalsta mani morāli. Uzmundrinoši vārdi palīdz izturēt. Esmu dzirdējusi par man adresētiem komentāriem internetā, bet es tos nelasu un nelasīšu," saka Evita.

 

Arī Tirzas pagasta pārvaldes vadītājs Česlovs Barkovskis bilst, ka vienmēr būs cilvēki, "kuriem patīk sildīt rokas uz svešas nelaimes".

 

Pēc mūzikas producenta Guntara Rača ierosmes uz labdarības koncertu Tirzas kultūras namā ar mērķi savākt ziedojumu nelaimē nonākušās Paideru ģimenes atbalstam vakar aicināja grupa "bet bet".

 

Ja vēlaties pārskaitīt naudu, tad mammas «Swedbank» bankas konta numurs ir: Evita Paidere, LV60HABA0551000998425, personas kods: 200574 - 12558.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

ligita

galvenais izsturibu un speku iet talak lai jums veicas

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 13:59

Ja, lai cilvēkiem tiešām izturība šajā grūtajā brīdī!

pirms 9 gadiem, 2011.09.27 11:16

I.R.

Turaties! Ceru, ka jums būs viss kārtībā!! :)

pirms 9 gadiem, 2011.09.24 18:55

18:16

Koncerts bija vienkārši IZCILS!!! Paldies, bet bet!!! Un tā ir kā Muktiņš teica - nauda ir draņķis... bet bez tās mēs diemžēl nevaram. Evita, puikas... esiet stipri savā miesā un garā!!!

pirms 9 gadiem, 2011.09.24 18:27

Vietējās ziņas