"eXperiments": par ceļazīmi uz televīzijas spēli sacentīsies arī Gulbenes 2. vidusskolas komanda „Voltiņš"

Ir zināmas 5 gudrākās komandas no katra Latvijas reģiona, kas sacentīsies Latvenergo erudīcijas konkursa "eXperiments" neklātienes finālā. Neklātienes fināls ir konkursa izšķirošā kārta, kurā tiks noskaidrota viena erudītākā komanda katrā reģionā, kas iegūs ceļazīmi uz televīzijas spēli LNT tiešraidē maija sākumā, lai aizstāvētu komandas, skolas un reģiona godu visas Latvijas mērogā.

AS "Latvenergo" ārējās komunikācijas daļas vadītājs Andris Siksnis informē, ka erudīcijas konkursam "eXperiments" šogad pieteicās 220 komandas jeb 1320 astoto un devīto klašu skolēni no visas Latvijas, kas vairāk nekā mēnesi aizrautīgi piedalījās „eXperimentālajā izaicinājumā" - pildīja konkurentu izstrādātos uzdevumus un gatavoja cietos riekstus citām komandām, lai iegūtu pēc iespējas vairāk punktu un nodrošinātu vietu sava reģiona zinošāko komandu pieciniekā, kas kvalificējas nākamajām konkursa kārtām. Saviem pretiniekiem komandas sagatavoja teju 300 uzdevumus, kas saistīti ar enerģētiku.   

"Neklātienes finālā savstarpējā cīņa risināsies reģionu ietvaros no 14. marta līdz 8. aprīlim. Komandām būs jārisina ekspertu sagatavoti, āķīgi fizikas uzdevumi, turklāt vēl līdz 31. martam tām ir iespēja izpildīt radošo uzdevumu - izveidot komiksu ar savu redzējumu, par to kāda būs elektrība pēc 20 gadiem," stāsta A.Siksnis.

 

Par asāko, erudītāko un gaišāko prātu titulu un ceļazīmi uz televīzijas spēli sacentīsies 25 komandas no visas Latvijas. No Vidzemes reģiona Valkas ģimnāzijas komanda „Elektriķis Transformatorā", Cesvaines vidusskolas komanda "Csv teorija",  Gulbenes 2. vidusskolas komanda „Voltiņš" (komandas sastāvā skolotājas - konsultantes Tatjana Pētersone, Nika Kaktiņa, skolēni - Edgars Baldonis, Ervīns Ivanovs, Artis Kadils, Zintis Milaknis un Kirils Stepanovs), Priekuļu vidusskolas komanda „Watiņi" un Madonas Valsts ģimnāzijas komanda „epsilons5".

 

Neklātienes finālā savstarpējā cīņa risināsies reģionu ietvaros no 14. marta līdz 8. aprīlim. Komandām būs jārisina ekspertu sagatavoti āķīgi fizikas uzdevumi, turklāt vēl līdz 31. martam tām ir iespēja izpildīt radošo uzdevumu - izveidot komiksu ar savu redzējumu, par to kāda būs elektrība pēc 20 gadiem.

 

"Par asāko, erudītāko un gaišāko prātu titulu un ceļazīmi uz televīzijas spēli sacentīsies 25 komandas no visas Latvijas," norāda speciālists.

 

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas