Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Fiksēs tos, kas neatļauti izmet atkritumus 18

Daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji ne reizi vien ir sūdzējušies, ka daudzi privātmāju, arī uzņēmumu īpašnieki ved savus atkritumus un izgāž daudzdzīvokļu māju konteineros.

au rakstījām, ka iedzīvotāju, deputātu un novada vadības tikšanās laikā pilsētas pārvaldes vadītājs atklāja, ka šis jautājums tiekot risināt. Vietās pie atkritumu konteineriem tiks izvietota novērošanas kamera, tādējādi būs iespēja cīnīties ar tiem, kas izmet atkritumus pie citām mājām.  

"Esam jau ieguvuši pirmos videomateriālus. Ir piefiksētas arī pirmās automašīnas, kas piebrauc un izmet atkritumus. Tagad tiek strādāts pie tā, lai identificētu mašīnu īpašniekus," stāsta O.Lucāns.

 

Viņš norāda, ka tas tiks darīts arī turpmāk. Turklāt šī sistēma tiks uzlabota.

 

"Pašreiz mums ir viena videokamera ar visu ierakstīšanas bloku, taču tā ir pārvietojama. Mēs spriežam un domājam risinājumus, kā videokameru uzstādīt arī tādās vietās, kur tuvumā nav mājas," saka pārvaldes vadītājs.

 

O.Lucāns atklāj, ka vietas, kur šāda atkritumu izmešana notiek, ir zināmas, jo cilvēki ir nākuši un sūdzējušies par šādiem gadījumiem.

 

"Protams, daudzviet konteineri atrodas ielas malā un pie tā var ērti piebraukt. Jā, kādreiz kādam gadās neapzināti kaut ko izmest, bet, ja atbrauc ar mašīnu un izmet vairākus maisus, tad tas tiek darīts apzināti, bet kāpēc kādam būtu jāmaksā šī cilvēka vietā? Tā ir nekaunība," vērtē O.Lucāns un piebilst, ka, cik būs iespējams, tiks mēģināts risināt šo jautājumu.

 

"Identificējot šos cilvēkus, sodīsim viņus - viņi saņems sodu par atkritumu izmešanu ne tajā vietā, kur tie tiek ražoti. Tas ir pietiekami liels naudas sods, un tas tiks likts bez žēlastības," uzsver pārvaldes vadītājs.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

Mūsu valstī un pilsētā viss ir tik ideālā kārtībā, ka kameras pie miskastēm jāliek un jāvēro vienīgie likumu pārkāpēji - atkritumu izmetēji MISKASTĒS nevis kur pagadās. Protams, nav godīgi, ka kādi apzinīgi "nemaksātāji" tā regulāri dara.

pirms 9 gadiem, 2011.02.10 09:11

Tās kameras labāk saliecet pie skolām,bērnudārziem,jampampiņu bars!
Glaunās kameras tā arī nav noķērušas tos,kas piedrazoja strūklaku!!!! Naudas atmazgāšana un viss!
Nesaku,ka var tā darīties-ņemu savu miseni un izgāžu citam piederošajā konteinerā,protams,tas nav taisnīgi,ka man jāmaksā par cita mēsliem,bet nu šis jau aiziet galīgās auzās!!!! Ja nav ko vaktēt,tad tagad atkritumus medīs. Pfff...

pirms 9 gadiem, 2011.02.10 09:01

Es arii piekriitu, labaak lai izmet konteineros, nekaa piedrazo apkaartni!!! Tam jau tie konteineri ir domaati - atkritumiem! Vareetu arii saakt domaat par atkritumu paarstraadi, plastmasu, skaardenes, papiiru utt.

pirms 9 gadiem, 2011.02.10 05:16

Egils

es redzeju, ka naktiGulbene Likaja iela 5 atkritumus no masinas izmeta deputats svika

pirms 9 gadiem, 2011.02.09 18:42

333

Labi ka izmet misene, nevis kaukur krumos. Bet ja turpinasies tad meslu savaksanas politika un cenas kapsana tad jau krumi bus pilni. Ta jau pamazam kads kauko tur izmet. Pie katra stura kameru neieliksi. Vares Adamovic pavasari tirit paksus no mesliem pats. Es talkas personigi nepiedalos un netaisos, no bernibas audzinats nepiemeslot apkartni.

pirms 9 gadiem, 2011.02.09 12:54

Pilsētniece

Vasarā piedalījos tā saucamajā simtlatnieku projektā. Viens no darba uzdevumiem bija lasīt uz ielām atstātos atkritumus. Dažreiz bija jāapstaigā 7-8 ielas, bet atkritumu savākšanai taupības nolūkos iedoti tikai pāris maisi. Izvēle, kā tikt galā ar uzdoto uzdevumu bija gaužām maza, vai nu izstaigā tikai vienu - divas ielas, kamēr maisi pilni un rēķinies, ka tevi nākamajā dienā bārs kā skolas puiku par nepadarīto darbu, vai arī meklē kādu konteineru pie daudzdzīvokļu mājām...

pirms 9 gadiem, 2011.02.08 23:38

Būs projekts par automātiskajām piekonteineru fotografēšanas ierīcēm. Iedzivotāji tiks apgādāti ar RFID čipkartēm. Pie konteineriem uzstādītais fotoaparāts fiksēs atkritumu izmešanas faktu ja atkritumus izmetušais nebūs identificējams vai arī nebūs reģistrēts kā attiecīgā konteinera lietotājs. Fiksējošās ierīces būs saslēgtas vienotā tīklā un izmantos seju atpazīšanas programmu. Tādējādi varēs ne tikai automātiski piestādīt rēķinu visiem kas izmet atkritumus ne savos konteineros bet arī jebkurā laikā uzzināt datus par atkritumu izmešanas intensitāti. Līdz ar to būtiski tiks uzlabota atkritumu apsaimniekošana un ietaupīti konteineru lietotāju līdzekļi. Projekta aptuvenās izmaksas 3 MLs, lielāko daļu paredzēts piesaistīt no ES struktūrfondiem, protams pašvaldība ņems nelielu aizdevumu lai nodrošinātu līdzfinansējumu.


:)

pirms 9 gadiem, 2011.02.08 21:48

to ei ei

Kaut vai latu,kādā sakarā man jāmaksā par svešiem mēslim?

pirms 9 gadiem, 2011.02.08 20:55

ei ei

Varbūt nedaudz mierīgāk? tas, kurs rakstīja komentāru ( to iedžīvotājam).. Tev ir kaut kādas dziļas sāpes sakrājušās sakarā ar atkritumiem? Tu tak nemaksā par konteineru 100ls mēnesī, lai tagad te ceptos. Tie, kas met, arī turpinās mest.

pirms 9 gadiem, 2011.02.08 20:19

to iedzivotājs

Kāda locekļa pēc man būtu jāmaksā tavā vietā?
Mācēji pie*** ,proties arī savākt aiz sevis un par saviem SŪDIEM samaksāt.
DRĀZT jūs vajag šitos konteineru pie***ējus DRĀZT.

pirms 9 gadiem, 2011.02.08 19:12

ja izliktu kopīgos konteinerus, tie būtu vienmēr pilni, kurš gan gribētu maksāt par saviem, ja var mest bez maksas.

pirms 9 gadiem, 2011.02.08 17:44

sētnieks

Katram savu personīgo konteineri,ko izsniedz uz paraksta.Ar personas kodu.Locānam jau tadi ir

pirms 9 gadiem, 2011.02.08 16:56

...piedod, un vēl par brīvu....naivums tavā vecumā...

pirms 9 gadiem, 2011.02.08 16:18

padoms

ja labi draugi, tad katram pēc ballītes sadali atkritumus, lai nes katrs uz savu konteineru. domāju, ka tā būtu pareizāk un ātrāk, nekā gaidīt, ka kāds tev pilsētas centrā speciāli noliks liela tilpuma konteineru tusiņu atkritumiem.

pirms 9 gadiem, 2011.02.08 16:17

Paldies -ka izmet konteinerā nevis grāvī ,kaut gan mums patīk rīkot talkas un pēc tam jūsmot cik daudz mēslu salasīti...

pirms 9 gadiem, 2011.02.08 16:16

nu

Bet ja māja ir sava, tad savā konteinerā arī met, jo tu taču maksā par saviem atkritumiem.

pirms 9 gadiem, 2011.02.08 16:00

iedzivotājs

Bet pieņemsim, pēc draugu atpūtas ārpus pilsētas, ir sakrājušies daži maisi atkritumu, vai pilsētā ir kāda vieta kur tos izmest? Jo ja met savas nelielās daudzdzīvokļu mājas miskastē, tad tā momentāli būs pilna.

pirms 9 gadiem, 2011.02.08 15:47

Vietējās ziņas