Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Finansēs zupas virtuves

Borisa un Ināras Teterevu fonds rudenī uzsāk jaunu labdarības programmu „Maizes rieciens” un aicina zupas virtuves visā Latvijā līdz 26.augustam pieteikties finansējumam. Tā mērķis ir dot iespēju trūcīgām un maznodrošinātām personām saņemt regulāru, siltu maltīti. Plašāka informācija un pieteikuma anketa skatāma „www.maizesrieciens.lv”.

Programmā „Maizes rieciens” plānots sniegt atbalstu trīs kategorijās. Kategorijā „Maltīte zupas virtuvēs trūcīgām personām” maksimālā summa vienai zupas virtuvei būs līdz 4000 latiem, kategorijā „Maltīte mazaizsargātām iedzīvotāju grupām” maksimālā summa vienai organizācijai paredzēta līdz 5000 latu un kategorijā „Vienas reizes atbalsts zupas virtuves iekārtojumam” maksimālā summa vienai zupas virtuvei būs 2500 latu. Decembrī būs seši gadi, kopš arī Gulbenē darbojas zupas virtuve, ko brīvprātīgi izveidojusi Ilga Vanuška. Uzzinot par fonda atbalstu, viņa bija patīkami pārsteigta un priecīga. „Lai zupas virtuve varētu pastāvēt, tās darbībā ieguldu lielu daļu arī savu personisko līdzekļu, tāpēc būtu ārkārtīgi priecīga un laimīga, ja kādā no minētajām kategorijām saņemtu kaut tūkstoti latu, jo tas ļautu maznodrošinātajiem cilvēkiem palīdzēt vēl vairāk,” saka I.Vanuška.

Daudzveido palīdzību

„Lai gan trūcīgo personu skaits valstī sarūk un bezdarba līmenis ir zemāks nekā krīzes gados, tomēr joprojām Latvijā ir tūkstošiem cilvēku, kuri savu vienīgo dienas silto maltīti saņem labdarības organizāciju zupas virtuvēs. Ar jauno programmu fonds paplašina un daudzveido savu atbalstu zupas virtuvēm. Ceram, ka arvien mazākam iedzīvotāju skaitam zupas virtuves būs vienīgā iespēja iegūt siltu maltīti, taču pagaidām mēs turpināsim atbalstīt zupas virtuves. Pateicamies brīvprātīgajiem, kas ar savu darbu atbalsta to sabiedrības daļu, kurai šobrīd ir grūti apstākļi,” saka Borisa un Ināras Teterevu fonda vadītājs Mareks Indriksons.

Visi interesenti ir aicināti uz programmas „Maizes rieciens” informatīvo semināru, kas notiks 14. augustā, iepriekš līdz 12.augustam piesakot dalību pa e-pastu „maizesrieciens@teterevufonds.lv”.

Atbalsta jau trešo gadu

Ar šā fonda atbalstu pērn gada aukstajā periodā 54 zupas virtuves ik mēnesi pabarojušas 80 000 cilvēku. Īpašs atbalsts iecerēts bērniem, sirmgalvjiem un personām ar īpašām vajadzībām, kā arī paredzēta nauda aktivitātēm, kurās mērķa auditoriju iesaista līdzdarbības pasākumos sava stāvokļa uzlabošanā.


Borisa un Ināras Teterevu fonds atbalstu zupas virtuvju darbībai uzsāka 2010.gadā, piešķirot līdzfinansējumu zupas virtuvju darbībai 15 pilsētās „ziedot.lv” realizētajā labdarības iniciatīvā „Kopgalds – siltas maltītes atbalsts”. Sadarbībai turpinoties, 2011.gadā tika piešķirts atbalsts jau 37 zupas virtuvju darbībai Latvijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas