FOTO: Par Gulbenes novada vadītāju kļūst Sandra Duļbinska 57

Koalīcija atslābst jau priekšsēdētāja vietnieka vēlēšanās
Šodien pirmajā Gulbenes novada domes sēdē, aizklāti balsojot, ar 12 balsīm par pašvaldības priekšsēdētāju ievēlēta līdzšinējā Daukstu pagasta padomes priekšsēdētāja Sandra Duļbinska, kas pārstāv politisko partiju apvienību "Zaļo un Zemnieku savienība". Tādējādi koalīcijas līgumu parakstījušie deputāti apliecināja savu godaprātu.

Par otru kandidatūru uz šo amatu - līdzšinējo Gulbenes pilsētas domes priekšsēdētāju Nikolaju Stepanovu no Tautas partijas - bija atdotas 5 balsis. Visticamāk, par šo kandidatūru nobalsoja ārpus koalīcijas palikušās Tautas partijas deputāti.  

Līdz ar to par novada vadītāju kļuvusi viena no trim sievietēm šīs pašvaldības deputātu saimē, kurā ievērojamā vairākumā ir stiprā dzimuma pārstāvji.

 

S.Duļbinska kolēģiem sēdē sacīja, ka kandidēt novada domes priekšsēdētājas amatam piekritusi, nebūdama ne ambīciju, ne emociju vadīta, jo viņa šo priekšlikumu esot izsvērusi pusgada garumā. Viņa solīja strādāt godprātīgi un nesavtīgi. S.Duļbinska arī uzsvēra, ka saredz komandu, kopā ar kuru var veiksmīgi uzsākt novada pārvaldi.

Pēc aizklātās balsošanas rezultātu paziņošanas N.Stepanovs sirsnīgi spieda roku un sveica S.Duļbinsku.

 

Par vietnieku ievēl Daini Šviku

 

Novada domes priekšsēdētāja vietnieka amatam arī tika izvirzītas divas kandidatūras - līdzšinējais Gulbenes pilsētas domes deputāts, Ziemeļaustrumu virsmežniecības virsmežziņa vietnieks Andis Caunītis no "Jaunā laika" un "Pilsoniskās savienības" un līdzšinējais Lejasciema pagasta padomes priekšsēdētājs Dainis Švika no Tautas partijas. Pirmajā balsošanas reizē bija neizšķirts rezultāts - par katru kandidātiu nobalsoja 8 cilvēki. Vienā aizklātās balsošanas zīmē bija nosvītroti abi kandidāti.

 

Balsošanas otrajā kārtā par šīm pašām kandidatūrām A.Caunītis saņēma 8 balsis, D.Švika - 9 balsis. Tādējādi secināms, ka četri koalīcijas deputāti nav pildījuši sākotnējo vienošanos par atbalstu A.Caunīša kandidatūrai un izdarījuši personisku izvēli, kura neatbilst partijas oficiālajai nostādnei.

 

D.Švika viņa ievēlēšanu amatā saistīja ar "varavīksnes valdības" izveidi Gulbenes novadā, kura pārvaldē tādējādi piedalīsies visi politiskie spēki, visu to partiju 17 pārstāvji, par kuru iekļūšanu šajā pašvaldībā ir nobalsojuši vēlētāji.

 

Izveido četras komitejas

 

Novada domes deputāti arī nobalsoja par četru komiteju izveidi. Katrā komitejā darbosies septiņi deputāti. Par personālijām, kas strādās katrā komitejā, vienojās lemt nākamajā sēdē. S.Duļbinska minēja, ka pozitīva ir līdzšinējā Gulbenes rajona padomes pieredze, jo tur visās komiteju sēdēs parasti piedalījās visi rajona padomes locekļi.

 

Saskaņā ar likumu pirmajā sēdē bija jāapstirna arī izpilddirektora kandidatūra, kura jānosauc novada domes priekšsēdētājai. Taču S.Duļbinska pauda, ka pēc negaidītā rezultāta novada domes priekšsēdētāja vietnieka vēlēšanās viņa vēlas konsultēties ar kolēģiem par savu izvēli.

 

D.Duļbinska pauda, ka viņai "bija un ir kandidatūra izpilddirektora amatam". Tā ir līdzšinējā Gulbenes rajona padomes izpilddirektore Guna Švika. Taču, ņemot vērā to, ka viņa ir par novada domes priekšsēdētāja vietnieku ievēlētā D.Švikas dzīvesbiedre, S.Duļbinska vaicāja, vai divu ģimenes cilvēku strādāšana pašvaldībā cieši blakus ir juridiski pareiza un ētiska.

 

G.Švika aicināja pašus deputātus izvērtēt šo situāciju un sacīt savu vārdu. Deputātu viedokļi atšķīrās. Diskusijai punktu pielika D.Švika, kurš lūdza atlikt šā jautājuma izskatīšanu uz nākamo sēdi un līdz tam laikam izsvērt visus "par" un "pret". Arī S.Duļbinska un pārējie deputāti atbalstīja jautājuma izlemšanas atlikšanu.

 

S.Duļbinska paziņoja, ka nākamā ārkārtas novada domes sēde notiks šajā pašā dienā pēc trīs stundu pārtraukuma - pulksten 15.00.

 

Vairāk foto: http://www.dzirkstele.lv/portals/foto_video/raksts.html?xml_id=15493

Pievieno komentāru

Komentāri 57

caunit paskaties, kas tev iaiz muguras iet!;dd

eij, eij strādat par kačigaru!:D:D

pirms 11 gadiem, 2009.07.05 20:40

nātre

Ja jau reiz Švikas kungam arī sagribējās amatu pilsētā un izsita sievu no domātā amata,tad kundze, lai nu dodas atpakaļ uz savu Lejasciemu burkānus ravēt,novadā vajadzētu pietikt ar vienu Šviku,galugalā,kā lasu avīzē, ir daudz bezdarbnieku ar augstāko izglītību.Neaizvietojamu cilvēku it kā nav.

pirms 11 gadiem, 2009.07.05 17:50

vietējais

Ģeniālais koalīcijas līgums publiskai apskatei ir pieejams - http://foto.inbox.lv/karliskartupelis/docs

pirms 11 gadiem, 2009.07.04 21:46

vietējais

Zaļās zemnieces tik ļoti uzvarēja vēlēšanās un steidzās parakstīt svarīgus dokumentus, ka aizmirsa ar mazāk uzvarējušajiem jaunajiem laikiem vienoties par amatiem, rezultātā Caunītis ir apvainojies un visticamāk sūdzēsies tiesā, novadā ir četri nodevēji, biezie un līgumu pārkāpēji.

Diezgan stulbi un neprofesionāli, ja tā turpināsiet tad nemaz neievērosiet, ka pienāks ziema, nebūs darba, cilvēki nespēs norēķināties par pakalpojumiem, pietrūks naudas iesāktajiem darbiem, ceļus tīrīs tikai 10 datumā, utt. (skumji). Skolas variet slēgt jau pirmajā septembrī, jo pieļauju ka Gulbenes novads nebūs tā vieta kur dzīvot, iet uz darbu, ar prieku sūtīt bērnus skolā, aicināt pie sevis ciemos draugus un lepoties ar faktu, ka es esmu no Gulbenes.

Esmu Gulbenes patriots, personīgi pazīstu daļu no novada kalpiem un ticu, ka spēsiet atgūties pēc lielās uzvaras un turpmāk nemēģināsiet taisīt lielo politiku mūsu mazajā novadā

pirms 11 gadiem, 2009.07.04 21:44

000

vajadzēja ievēlē Blūma kungu, vai tiešām Šviku famīlijai vēl nepietiek tās naudas, ka abiem jāplēšas pie tās siles.

pirms 11 gadiem, 2009.07.04 13:37

Juris

Mums beidzot ir jāsaprot,ka Māris un Stasis ir labie.Jo,loti iespējams,ka Sandra un Guntis nobalsoja pret Cauniiti

pirms 11 gadiem, 2009.07.04 10:54

Juris

Mums beidzot ir jāsaprot,ka Māris un Stasis ir labie.Jo,loti iespējams,ka Sandra un Guntis nobalsoja pret Cauniiti

pirms 11 gadiem, 2009.07.04 10:53

Fredis

Raģelis - politiskā prostitūta, cerams ka Stasim pietiks prāta nepārvērsties par tādu pašu kā Māris!!!

pirms 11 gadiem, 2009.07.03 21:54

Ex libris

Eh, Prodažnajas škuras!!! Ņēma un uzmeta!!!

pirms 11 gadiem, 2009.07.03 19:32

!? Laumai.

Apkures tarifi viisā Latvijā vairāk vai mazāk ir ļoti augsti. Tarifus apstiprina regulators. Objektīvi tarifiem visur nedaudz vajadzētu pazemināties. Saprotiet, ka vienalga, kā rokās būs apkures lietas, tādi tarifi, kā pāris gadu atpakaļ, vairs nebūs. Piekrītu Jums ,ka dome varēja būtniknāka un kādu nieku mums par labu atkarot.

Tas, ka klausījāties SCP jaunuļu solījumos, piedodiet, gan ir Jūsu naivums. Viņi ne tādas vien aplamības sarunāja.

pirms 11 gadiem, 2009.07.02 19:47

Mums būs vien jāpiespiež strādāt domi arī pilsētnieku labā, jo šī nav ne laucinieku, ne pilsētnieku, bet novada dome, tā ka jāgādā vien būs par visiem. No mums, cilvēkiem, kuri te dzīvo, ir daudz kas atkarīgs, un ievēlētie strādā priekš mums, nevis mēs dzīvojam priekš viņiem. Tas ik pa laikam būtu jāatgādina, lai neaizmirstas lietu kārtība.

pirms 11 gadiem, 2009.07.02 18:22

Lauma

Prieka par šādu iznākumu diemžēl ir maz. Protams negribējās lai atkal viss paliek pa vecam. Taču no ZZS vadītās Gulbenes domes arī neko labu neceru. Tāpēc, ka zinu - pilsētnieku problēmas zemniekus maz satrauks. Un galvenais, ko es domāju, ir kriminālā situācija ar apkuri Gulbenē! Iepriekšējā dome apkuri pilsētā pilnībā ir nodevusi privāta uzņēmuma Vidzemes Enerģija rokās. Sekas bija dramatiskas un jūtamas visu ziemu. Nenormāli siltuma tarifi un nenormāli rēķini. Arī pat tagad vasarā, kad apkures sen vairs nav, šī te Vidzemes Enerģija nekaunās piestādīt pamatīgus rēķinus nezin par ko. Šo situāciju pirms vēlēšanām solīja risināt tikai un vienīgi Sabiedrība citai politikai. Tieši tāpēc par viņiem es arī nobalsoju. Jo šis jautājums, piedodiet, mūsu ģimenei ir un būs vissvarīgākais.
Bet tagad nu nekas labs nav gaidāms. Kāda gan daļa ZZS par apkuri gulbeniešu dzīvokļos.

pirms 11 gadiem, 2009.07.02 17:37

!!!

Novada Domes vietnieka vēlēšanas norāda, ka arī Gulbenē pastāv politiskā korupcija, bet nevar jau zināt, kuri tad ir tie pērkamie, kā varēs tālāk kopā strādāt un uzticēties tādiem deputātiem?

pirms 11 gadiem, 2009.07.02 15:23

Aiviņ!

Nu neraudi tik dikti, atbrauks māte ar pienu un visu nokārtos. Es saprotu, ka tev patīk smuki sasukāti vīrieši, bet ar to vēl ir par maz, lai darbotos par deputātu(skat. Gorbunovs).

pirms 11 gadiem, 2009.07.02 12:21

Kā tad ir!

Vai nolaidāt karogus virs pagastmājām? Šodien jau tiem tur vairs nevajadzētu būt.

pirms 11 gadiem, 2009.07.02 11:02

Tautas partija

Cien. Latvijas tauta,
Paskatamies pa logiem araaa, vasara
un prom uz uuuuudenieeem:)

pirms 11 gadiem, 2009.07.02 10:42

Tā lūk

Mūs vēl sagaida īstās jautrības, jo manuprāt koalīcija īsti nezin ko darīt gan ar saviem nodevējiem, gan kopumā vispār, bet TP kaļ dzelzi kamēr tā karsta!

pirms 11 gadiem, 2009.07.02 09:34

aiva

Sandrai dienas skaitītas,antikolicīja nodibināta,Jaunam laikām jāiet prom,viss paliks pa vecam,Stepanovs ar saviem pakalpiņiem ir uzvarējis,tik skaisti tiek strādāts pret Caunīti,lai deziinformētu sabiedrību,čeķistu māksla

pirms 11 gadiem, 2009.07.02 09:17

xx

komentētāji ,lūdzu,esiet tik labi un beidziet rakstīt necenzētiem vārdiem.
Un kur vispār skatās Dzirkstele----kāpēc nedzēš ārā komentārus,kur cilvēkus nosauc par kropļiem un tamlīdzīgi??????????

pirms 11 gadiem, 2009.07.02 08:40

Vietējās ziņas