FOTO: Rajona padome pieņem pēdējos lēmumus

Priekšsēdētājs un vietnieks saņems amata zaudēšanas kompensāciju
Vakar notika vēsturiskā pati pēdējā Gulbenes rajona padomes sēde. Tajā tika izskatīti 16 jautājumi, četri no kuriem papildināja iepriekš plānoto darba kārtību. Kā "Dzirkstelei" sacīja Stāmerienas pagasta padomes priekšsēdētājs Raitis Apalups, viņš par godu šai dienai ir uzvilcis savu vislabāko goda uzvalku. Arī pārējo pašvaldību vadītāji uz sēdi bija ieradušies svinīgi noskaņojušies.

Visu 14 pašvaldību vadītāji apstiprināja rajona padomes 2008.gada publisko pārskatu, nobalsoja par grozījumiem šāgada budžetā un lēma par rajona pašvaldības visas mantas, darbinieku, finanšu un parādu nodošanu Gulbenes novada domei.

 

Grozītais Gulbenes rajona padomes šāgada budžets paredz 4,2 miljonus latu ieņēmumos un 4,3 miljonus latu izdevumos, kā arī speciālajā budžetā 852 tūkstošus latu ieņēmumos un 870 tūkstošus latu izdevumos.

 

Kompensācija - mēnešalgas apmērā

 

Tā kā rajona pašvaldība beidz pastāvēt, sākot ar 1.jūliju, saskaņā ar grozījumiem likumā "Par pilsētas domes, rajona padomes, novada domes un pagasta padomes deputāta statusu" amatus zaudē rajona padomes priekšsēdētājs, kas bija Aldis Strads, un vietnieks, kura pienākumus veica Māris Raģelis. Sēdē par to tika nobalsots, paredzot priekšsēdētājam atlaišanas kompensāciju vienas viņa mēnešalgas apmērā, kas 944 lati, un vietniekam - 608 latus līdz nodokļu nomaksai.

 

Līdz ar to A.Strads un M.Raģelis vairs nevarēs rajona padomes vajadzībām izmantot savus darba mobilos tālruņus un automašīnas, kas viņiem ir Lizuma un Tirzas pagasta padomē. Līdz šim daļēji telefonsarunu un automašīnu lietošanu apmaksāja rajona pašvaldība.

 

Izpildinstitūcija turpina darbu

 

Gulbenes pilsētas domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs sēdē uzsāka diskusiju par to, ka atlaišanas pabalstu varētu piešķirt arī rajona padomes izpildinstitūcijas darbiniekiem. Viņš pauda, ka līdz 1.jūlijam likums neliedz šo pabalstu personai noteikt trīs mēnešalgu apmērā.

 

Viņam iebilda rajona padomes juriste Vita Kravale, paskaidrojot, ka izpildinstitūcijai pagaidām darba attiecības netiek izbeigtas. Par izpildinstitūcijas darbinieku atstāšanu darbā vai atlaišanu lems Gulbenes novada dome. Turklāt ar 29.jūniju Latvijā valsts un pašvaldības iestādēs ir atļauts izmaksāt atlaišanas pabalstus tikai darbinieka vienas, nevis triju mēnešalgu apmērā, kā to likums paredzēja līdz šim. Tādas ir izmaiņas Darba likumā, kas būs spēkā šogad no 29.jūnija līdz 31.decembrim.

 

Fotografējas pie ģerboņa

 

Rajona padomes priekšsēdētājs A.Strads sēdē bilda: "Ļoti skumji, ka iztrūkst tradicionālais sēdes darba kārtības jautājums par nākamo gaidāmo sēdi." Viņš sacīja paldies rajona pašvaldību vadītājiem par ilggadējo darbu rajona padomē.

 

A.Strads pieminēja arī "priecīgu brīdi dižķibeles laikā" un ar ziediem sveica divus jubilārus, kas dzimuši jūnijā, - Stradu pagasta padomes priekšsēdētāju Annu Vīganti un Litenes pagasta padomes priekšsēdētāju Normundu Ratsepu.

 

Sēdei beidzoties, A.Strads aicināja rajona pašvaldību vadītājus kopīgi nofotografēties pie Valsts ģerboņa.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas