FOTO un VIDEO: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija prezentē iecerēto pašvaldību administratīvi teritoriālo reformu 1

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija šodien prezentē jauno Latvijas karti, kurā 119 pašvaldību vietā iezīmētas 35 pašvaldības. Izstrādātais teritoriālais iedalījums tiks nodots izvērtēšanai pašvaldībām un citām iesaistītajām pusēm. Par to informē aģentūra "Leta".

Kā ziņots, Saeimas atbalstītais Administratīvi teritoriālās reformas pabeigšanas likumprojekts paredz, ka pēc jaunā teritoriālā iedalījuma izstrādes un konsultācijām ar pašvaldībām, Ministru kabinetam līdz šī gada 1.decembrim būs jāizstrādā un jāiesniedz Saeimā likumprojekts par jaunām administratīvām teritorijām un kārtību kādā pabeidzama reforma.

Šajā likumprojektā būs jāietver jauno valsts administratīvo teritoriju iedalījums, nosakot to veidus un izveidošanas kritērijus, nosacījumus pašvaldības budžeta apstiprināšanai un saistību pārņemšanai, administratīvo teritoriju un novadu teritoriālā iedalījuma vienību izveidošanas, uzskaites, robežu grozīšanas, administratīvā centra noteikšanas nosacījumus un kārtību, kā arī jāietver citus ar reformu saistītus jautājumus.

Reformas mērķis ir turpināt 1998.gadā iesākto teritoriālo reformu, un līdz 2021.gadam izveidot ekonomiski attīstīties spējīgas administratīvās teritorijas ar vietējām pašvaldībām, kas spēj nodrošināt likumos tām noteikto autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā, sniedzot kvalitatīvus pakalpojumus iedzīvotājiem par samērīgām izmaksām.

Runā Jānis Turlais.
Ministrs Juris Pūce.


Jautā VARAM


Turpina diskutēt.

Diānas Odumiņas video

Pievieno komentāru

Komentāri 1

:)

Izskatās, ka šoreiz Gulbenes novads varēs iekārtoties ērtāk, grauzt popkornu un baudīt šovu:)

pirms gada, 2019.04.10 20:36

Vietējās ziņas