Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Fotoradarus uz Latvijas ceļiem uzstādīs pakāpeniski

160 fotoradari uz Latvijas ceļiem tiks uzstādīti pakāpeniski deviņu mēnešu laikā trīs kārtās.

Šīs mērierīces būs daudz modernākas par līdzšinējiem četriem fotoradariem, - tās spēs fiksēt ātrumu katrai automašīnai pat tad, ja kustība notiks pa vairākām joslām vienlaikus un tad, ja automašīnas brauks cita aiz citas. Fotoradaru pieļaujamā precizitātes kļūda ātrumā līdz 100 kilometriem stundā ir 3 kilometri stundā, savukārt pēc 100 kilometriem stundā - tie ir 3 procenti no braukšanas ātruma. Stacionāro fotoradaru atrašanās vieta nebūs noslēpums, informācija būs pieejama Valsts policijas mājas lapā.

 

Fotoradari paredzēs noteiktu "tolerances līmeni", taču katrā konkrētā gadījumā tas būs atšķirīgs, piemēram, vietās, kur tie atradīsies pie skolām, tie fiksēs visniecīgāko ātruma pārsniegšanu.
Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Gunārs Pusts atzīst, ka pagaidām vēl īsti nav zināms, kad arī mūsu pusē varētu tikt uzstādīti fotoradari. Viņš piebilst, ka plānots bijis pa vienam fotoradaram uzstādīt uz Smiltenes un arī Balvu šosejām, kā arī divus pilsētā - Brīvības un Blaumaņa ielā.


G.Pusts norāda, ka atļautā ātruma pārsniegšana ir visbiežākais pārkāpums mūsu novadā. Kopumā šogad līdz 1.septembrim bija reģistrēti 2700 dažādi administratīvie pārkāpumi, tostarp par ātruma pārsniegšanu 964 protokoli (2010.gadā - 800). Visvairāk ātrums tiek pārsniegts uz Smiltenes šosejas. Pilsētā visvairāk ātrumpārkāpēju ir Blaumaņa ielā, nedaudz mazāk - Brīvības ielā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas