Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gada nogalē Stāmerienas pils ārpuse būs restaurēta 6

Stāmerienas pilī, kas ir viena no lielākajām bagātībām Stāmerienas pagastā, turpinās vērienīgi atjaunošanas darbi. 
Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane “Dzirkstelei” stāsta, ka šobrīd Stāmerienas pilī jau ir nomainīti logi un notiek logu furnitūras uzstādīšana, kā arī gatavošanās fasādes krāsošanas darbiem. Fasāde būs baltā krāsā. Pils jumtam ir nomainītas konstrukcijas un tiek uzklāts jumta seguma materiāls. Līdztekus notiek arī cokola apdares darbi. “Par garantijas darbiem tiek mainīti pils balkoniņa balustri. Tas saistībā ar iepriekšējo projektu par pils balkona restaurāciju,” skaidro G.Kalmane.
Pašvaldība informē, ka 2019.gada nogalē pils ārēji būs restaurēta, bet iekšpusē publiski pieejama būs tikai daļa telpu pirmajā stāvā, tāpēc tika meklēti risinājumi, kā sabiedrībai radīt interesi par šo unikālo objektu. 2019.gadā Valsts kultūrkapitāla fondā tika iesniegts un atbalstīts projekts “Multimediāla atklāsme Stāmerienas pils ārtelpā”, kurā tiek radīts jauns kultūras mantojuma produkts mūsdienu izpratnē: multimediāla ekspozīcija par Stāmerienas pils un Volfu dzimtas vēsturi, kura tiks vizualizēta uz atjaunotās pils centrālās fasādes. Tiks veikta vēsturisko materiālu izpēte, radīts teksts un vizuālās identitātes dizains, kā arī komponēta oriģinālmūzika, apvienojot to programmatūrā. Radītais stāsts papildinās Latvijas kultūrtelpu un veicinās sabiedrības interesi par romantisma kultūrvēsturisko laikmetu un vairāku paaudžu Volfu dzimtas devumu Eiropas kultūrtelpā.
Edīte Siļķēna, kura iesaistās šī projekta realizācijā, “Dzirkstelei” uzsver, ka, realizējot šo un vēl citus projektus, ir domāts panākt, lai tūristi, kas te atbrauc ar autobusu, neizskrien tikai cauri pilij, bet lai ir iespēja baudīt šo vietu, apkārtni, pili, tās vērtības. “30.novembrī, kad notiks pils fasādes nodošana, būs arī šī pirmā ekspozīcija par Volfu dzimtu. Tā būs ārtelpā, uz ziemeļu fasādes, jo iekštelpas nav renovētas. Pašlaik strādāju pie tā, lai veidotu šīs ekspozīcijas saturu, un tas ir liels darbs. Šī ekspozīcija būs pieejama katram cilvēkam tumšajā laikā - tā ieslēgsies un pils atdzīvosies. Ir uzrakstīts arī projekts “Satekai”, un plānojam, lai ap mīlas ozolu būtu koka grīda, ko paši stāmerenieši taisīs, un tad varētu sēdēt uz šīs grīdas, ļauties izjūtām, vērot šo skatu, meditēt, baudīt, nevis tika atbraukt, lai apskatītu eksponātus. Mums nevajag taisīt otru Rundāles pili, mums šeit ir citi uzdevumi,” stāsta E.Siļķēna.
“Dzirkstele” jau rakstīja, ka Stāmerienas pils jumta un fasādes atjaunošana un restaurācijas darbi norisinās projektā “Gaismas ceļš caur gadsimtiem”.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Inta

Kāpēc Stāmerienā var restaurē pili bet Gulbenē nevar

pirms 6 stundām, 2019.06.17 14:02

...

Gulbenē ir privāts īpašums, Stāmeriena pašvaldības.

pirms 6 stundām, 2019.06.17 14:24

nu jaaa

nav kas raksta projektus lai sanemtu EIROPAS naudu

pirms 5 stundām, 2019.06.17 15:20

Es

Ko līdz nauda ka saimnieki tāpat sabazis kabatā

pirms 4 stundām, 2019.06.17 16:00

Vietējās ziņas