Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gadu vecs mazulis gūst muguras apdegumu 3

Vecā gada nogalē, 30.decembrī, negadījums noticis ar gadu vecu puisīti no Gulbenes. Par to informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka.

S.Bračka stāsta, ka puisītis ar muguras apdegumu, kurš gūts applaucējoties ar karstu ūdeni, nogādāts Gulbenes slimnīcā, kurā viņu apskatīja dežūrārsts. Novērtējot traumu, puisītis pārvests uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu Rīgā.

 

"Tas ir tipisks stāsts, ka mazi bērni gūst traumas, applaucējoties ar karstu ūdeni. Bērns ir tikko sācis pārvietoties un vecāku izpratnē tiek klāt nepieejamām lietām, bet tomēr tiek. Gadu vecs bērns jau kustas un dara, arī tie, kuri rāpo, vienā brīdī pieceļas kājās un tiek klāt lietām, kurām nevajadzētu tikt klāt. Laikam neprotam vēl apieties ar maziem bērniem," domā S.Bračka.


Viņa norāda, ka pirotehnikas un raķešu traumu upuru Gulbenes novadā nav, savukārt pārējie izsaukumi "ātrajiem" ir bijuši ikdienišķi.

 

"Ir tādi, kas netiek ar galā sevi, saasinās depresija, svētku laikā domas kļūst vēl pesimistiskākas un tad šādi cilvēki mēģina sev darīt pāri, bet tie ir atsevišķi gadījumi. Arī Gulbenes pusē bijis šāds gadījums," stāsta S.Bračka.


Viņa atgādina - neatliekamā palīdzība pacientiem ir par brīvu. "Par to nav jāsatraucas. "Ātrie" brauc un aizvedīs slimnieku tur, kur viņiem sniegs adekvātu palīdzību, un tas ir par brīvu," norāda S.Bračka.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Vecāks ir atbildīgs par bērna drošību. Sodīt? ! Vecāki jau ir sodīti, Dievs dot prātu citiem vecākiem, kuri uzjautrinās par bērna ielīšanu veļas mašīnā (spēlējoties)utt., "spēlītēm", kuras sākotnēji nešķiti bīstamās. Neizlaidiet savus bērnus arī 4-5 gadīgos no redzesloka.
Lai mazais veseļojas un vecākiem izturību mazo uzpasējot!

pirms 9 gadiem, 2011.01.05 09:29

kāda ome

Nu noteikti sodīt vajag , sodīt gan!!! Galvenais sodīt!!!!
Kāds sods vēl lielāks var būt, par mazuļa ciešanām?
Reizēm pieuguša cilvēka prāts nespēj tikt līdz mazuļa vēlmei izzināt pasauli.
Brīnos - kā mēs laukos izaugām! Laikam visapkārt bija tik daudz interesantu lietu , ka kontakti , karstie ūdeņi un citādākas nejaucības maz pa ceļam gadījās. Ja gadījas , visa valsts tracināta netika. Nelaimes un nelaimītes ir notikušas, notiek un notiks, diemžēl. Arī super pareizajiem, gudrajiem soģiem gadās!
Sargāsim sevi un savus mīļos! Lai mazulis veseļojas!

pirms 9 gadiem, 2011.01.05 06:06

Būtu jāsoda vecāki, kuri neskatās savus mazuļus. Varbūt viņi nav tik parāk zinoši, lai varētu aiztikt piem., karstu ūdeni. VAJAG PIESKATĪT SAVUS MAZUĻUS, MĪĻIE VECĀKI !!!

pirms 9 gadiem, 2011.01.04 21:00

Vietējās ziņas