Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gaida priekšlikumus

Vai Gulbenes pilsētā pietiek ar vienu vēlēšanu iecirkni, tāpat kā līdz šim, vai tomēr vajag vairākus? Gulbenes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Vita Kravale "Dzirksteli" informē, ka gaida iedzīvotāju priekšlikumus šajā sakarā. "Pagaidām neviens vēl vēlēšanu komisijai savus ieteikumus par iecirkņu skaitu un atrašanās vietu," saka V.Kravale.

To ir svarīgi apzināt tuvākajā laikā, gatavojoties 10.Saeimas vēlēšanām. Kā zināms, līdz šim Gulbenē bija viens vēlēšanu iecirknis, kas atradās pilsētas kultūras centrā. Taču vairākiem gadiem pilsētā ir bijusi arī citāda prakse, kad darbojās divi un vairāk vēlēšanu iecirkņi.


Centrālā vēlēšanu komisija iesaka veidot vienu vēlēšanu iecirkni 2000 vēlētājiem.

 

„Novada vēlēšanu komisijai nav bijis pretenziju par pilsētas iecirkņa vēlēšanu komisijas darbu vēlētāju plūsmas regulēšanā un rezultātu apkopošanā tad, kad pilsētā bija viens iecirknis, bet mums jādomā par vēlētāju ērtībām. Eksperti gan prognozē ļoti zemu vēlētāju aktivitāti nākamajās vēlēšanās, varbūt arī nekas nav jāmaina," saka V.Kravale.

 

Nākamās Saeimas vēlēšanas Latvijā notiks 2010.gada 2.oktobrī, tajās varēs piedalīties visi balsstiesīgie Latvijas pilsoņi, kuri vēlēšanu dienā sasnieguši 18 gadu vecumu. Saeimas vēlēšanas notiks vienu dienu, un vēlēšanu iecirkņi balsotājiem būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 22.00. Turklāt ikviens vēlētājs neatkarīgi no dzīvesvietas vai pieraksta vietas drīkstēs balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs. Saeimas vēlēšanās nebūs iespējams nobalsot iepriekš, bet ārvalstīs dzīvojošie vēlētāji var balsot pa pastu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas