Gaida priekšlikumus optimizācijai 16

Gulbenes novada domes administrācija veidos darba grupu, kura uzklausīs un sagatavos priekšlikumus pilsētas un pagastu pārvalžu darbības optimizācijai saistībā ar iedzīvotāju skaita samazināšanos novadā un dažādām reformām, kuras iecerētas pašvaldībā.
Šajā jautājumā novada domes sēdē 22.februārī deputātu vairākumam izdevās balsojumā rast vienprātību. Atturējās vienīgi deputāte Lāsma Gabdulļina. Viņa arī uzdeva jautājumu, vai optimizācija skars arī pilsētas pārvaldi.

G.Švika pauda, ka viens no diskusijas jautājumiem ir, vai pilsētas pārvalde vispār jāsaglabā. Priekšlikumi būšot jāizstrādā divu trīs mēnešu laikā. Iepriekš finanšu komitejas sēdē viņa pauda, ka pārvalžu optimizācijas jautājumi būtu beigās jānodod deputātu izlemšanai.

Domes Administratīvi juridiskās nodaļas vadītāja Vita Kravale stāstīja, ka apspriežami ir juridiskie jautājumi. Pārvaldes var tikt saglabātas kā pašvaldības iestādes vai arī kā domes administrācijas struktūrvienības. Var būt runa par pārvalžu apvienošanu vai par vienas pārvaldes ar salīdzinoši mazāku iedzīvotāju skaitu pievienošanu otrai kā struktūrvienību. Jebkuram variantam būšot vajadzīgs pamatojums.

G.Švika jau iepriekš ir paudusi: “Es gribētu, lai būtu plašāka diskusija. Un nepieciešamības gadījumā - arī diskusija ar sabiedrību.”
Kā zināms, pagaidām novadā ir tikai viens pārvaldnieks, kurš vienlaikus vada divas pārvaldes. Tas ir Uldis Doņuks – Līgo un Daukstu pagasta pārvaldes vadītājs. Līdz šim ir jau izskanējis, ka ar laiku šāda prakse varētu tikt izvērsta plašumā.

Druvienas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Graumanis, “Dzirksteles” iztaujāts, par šo tēmu saka: “Oficiāli pagaidām neviens neko nav teicis, ko domā. Es nevaru komentēt. Pašlaik tas nav svarīgi, ko es domāju. Tā ir nopietni apdomājama tēma.” Viņš arī piebilst, ka neviens no šobrīd pašvaldībā strādājošajiem pagastu pārvaldniekiem vēl nav sasniedzis pensijas vecumu.

Jaungulbenes pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs “Dzirkstelei” pauž, ka šobrīd laikam gan nebūšot runa par pārvaldnieku skaita samazināšanu. Drīzāk tikšot runāts par pārvaldnieku slodžu pārskatīšanu saistībā ar ieceri novadā veidot kultūras pārvaldi un reorganizēt arī sporta nozari. Iespējams, tāpēc rodoties priekšstats, ka pārvaldnieku darba slodze samazināsies.

A.Vasiļjevs uzskata, ka tas ir diskutējams jautājums, jo saimnieciski rūpes par visām kultūras un sporta bāzēm vienalga paliek pārvalžu pārziņā. Pārvaldnieks laukos līdzinās ātrajai palīdzībai, jo iedzīvotāji var zvanīt un lūgt palīdzību jebkurā brīdī. “Tā arī notiek!” saka A.Vasiļjevs.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Iedzīvotājs

Par optimizāciju. Manuprāt pagasta pārvaldēs būtu jāatstāj tikai kādi 2 darbinieki (kasieris-uzskaitvedis un saimniecības daļas vadītājs-strādnieks), ko viņiem tur darīt? Tāpat uz pilsētu ir jābrauc, autobusi kursē, var visus maksājumus, dokumentus nokārtot.

pirms 3 gadiem, 2018.02.26 08:13

nezinu

lielāko daļu dokumentu un maksākumu var nokārtot internetā..

pirms 3 gadiem, 2018.02.26 10:24

Sarmite

Diemzel ne visu var nokartot interneta. Un vai visiem laukos ir internets ? Domajiet, ko rakstiet...

pirms 3 gadiem, 2018.02.27 08:11

Kika

Laukos ir bibliotēkas un bibliotēkās ir internets.

pirms 3 gadiem, 2018.02.27 12:41

Pavisam drīz...

Nākamās būs bibliotēkas, kuras optimizēs.

pirms 3 gadiem, 2018.02.28 09:45

Atbilde

Laikam iedzīvotăjs nekur nestrădă,ka var tā izbraukāt darba dienā uz pilsētu. Es,lai tiktu pie ārsta,ar lielu naidu var dabūt brīvu dienu. Un tad nav teikts,ka palaidīs. Bet tas,ka atstāt divus cilvēkus-grāmatvedi un saimnieciskās daļas vadītāju,gan ir tiesa.

pirms 3 gadiem, 2018.02.26 08:40

Vēlētāja

Vajadzīga - diskusija ar sabiedrību, caurspīdīgi optimizācijas plāni un aprēķini, ilgtermiņa redzējums. Gaidām uzaicinājumu uz diskusiju (vēlams pēc darba laika, lai sabiedrība var tikt) , lai varētu sagatavot un iesniegt priekšlikumus. Pirms tam - administrācija un darba grupa, esiet paši sagatavojušies, lai nav jātērē sabiedrības laiks!

pirms 3 gadiem, 2018.02.26 11:29

Gulbis

Švikas kundze.
Pilsēta, kurā dzīvo trešā daļa novada iedzīvotāju, bez savas pārvaldes un pārvaldnieka?
Kur pilsētas iedzīvotāji varēs vērsties nepieciešamības gadījumā?
Pie novada deputātiem, kuri neatbild uz e-pastiem un, kuriem pieņemšanas laiks ir 1 stunda mēnesī?

pirms 3 gadiem, 2018.02.26 12:11

vilis

Jāsāk ar administrācijas tīrīšanu - nodaļa uz nodaļas, vietnieki un palīgi utt.! Un pirmā ar sūdainu koku jāpadzen Kravale, skaitās ka n-tajās vietās strādā, bet īstenībā neko nedara un ir pilnīga nulle.

pirms 3 gadiem, 2018.02.26 12:45

Es

Visi.sākot ar galveno strādā ntajās vietās.

pirms 3 gadiem, 2018.02.26 13:26

Veltiņa

"...pilsētas un pagastu pārvalžu darbības optimizācijai saistībā ar iedzīvotāju skaita samazināšanos novadā un dažādām reformām, kuras iecerētas pašvaldībā. " Mīlīši, tad kāda velna pēc tika paaugstinātas algas ? Labi zin, ka nodokļu maksātāju skaits samazinās, bet algas palielina. Pagastvečus noņems, kaut ko citu vietā izdomās...Kur šeit ir ekonomija ? Uz pagastu grāmatvežu samazinājumu ietaupījāt 131 00, par cik paši sev palielināja algas ? Kāpēc to tautai nestāstiet ? Budžeta deficīts 3.3 milj. Kas notiek ?

pirms 3 gadiem, 2018.02.26 18:07

Pēteris

Pietiek vienreiz! Jau tā ar novada izveidošanu pilsēta palika kā bārabērns! Mums vajag spēcīgu novada centru, nevis optimizētu piedēkli!

pirms 3 gadiem, 2018.02.27 06:42

maksātāja

no pilsētas pārvaldes to kasieri arī lai vāc prom, kura neprot naudu skaitīt, maksātājiem iesaku sekot līdzi izdotajam atlikumam, īpaši vecākiem cilvēkiem ,Tā lūk !

pirms 3 gadiem, 2018.02.27 11:16

vilis

Rupja un iedomīga sieviete!

pirms 3 gadiem, 2018.02.27 12:47

Pēteris

Gulbenes namos arī viena ir rupja un iedomīga.

pirms 3 gadiem, 2018.02.28 09:47

Kika

Tikai normāli, ja mazajos pagastos būtu viens pārvaldnieks uz vairākiem pagastiem. Varētu padomāt, ka pagasta pārvaldnieks ir uz mūžu iecelts, ka jāgaida pensijas vecums, lai varētu atbrīvot.

pirms 3 gadiem, 2018.02.27 12:48

Vietējās ziņas