Gaida rindā uz istabu

Gulbenes pilsētas veco ļaužu māju pārvaldniece Dzintra Kundrate stāsta, ka Dzirnavu ielas veco ļaužu mājā šobrīd mitinās 7, bet Upes ielā - 17 vecie, vientuļie cilvēki. Šā gada budžetā abu māju uzturēšanai paredzēti 38 000 latu.

"Visi lielākoties vēlas istabiņu Upes ielā, jo tur katram klientam ir atsevišķa istaba, slimnīcas ēdnīcā iespējams pasūtīt siltas pusdienas, ērtāk pieejams sabiedriskais transports, tāpēc Gulbenes sociālās palīdzības nodaļā rindā uz šo māju jau gaida četri cilvēki," stāsta Dz.Kundrate.

 

Klientu netrūkst arī Stāmerienas pagasta veco ļaužu mājā "Saulstari", kurā mitinās 5 cilvēki. Pieteicies arī sestais iedzīvotājs, bet šobrīd uz jauno mājvietu vēl neesot pārcēlies.

 

Klientu ir daudz arī Tirzas pagasta sociālās un veselības aprūpes namā. Tā vadītāja Ieva Bērziņa stāsta, ka šobrīd ir 18 klienti.

 

"Lielākā daļa no viņiem ir, kā mēs sakām, smagi aprūpējami, jo tie, kam veselības stāvoklis ir labāks, atrodas pie tuviniekiem. Diemžēl mūsu centra klientiem ir divi ceļi - uz gultu pilnā aprūpē un uz kapsētu. Nav viegli, bet cilvēks grūtībās norūdās," saka I.Bērziņa.

 

Dienā viena klienta uzturēšanai var tērēt 9,50 latus. Šajā summā ietilpst medikamenti, uzturs un cits.

 

 

Jaungulbenes pagasta sociālās aprūpes centra vadītāja Vija Āboliņa stāsta, ka centrā ir 10 klienti, kuri aprūpi saņem 24 stundas diennaktī. Viena klienta aprūpe dienā izmaksā 12 latus. Šajā summā ietilpst ne tikai aprūpe, bet arī higiēnas preču un medikamentu iegāde, uzturs, maksa par elektroenerģiju, ūdeni, kanalizāciju, kā arī aprūpētāja alga.

 

"Par uzturēšanos sociālās aprūpes centrā par pāris klientiem maksā bērni. Ministru kabineta noteikumi paredz 100 latu aprūpes naudu mēnesī centra klientiem, kuri pārcietuši, piemēram, insultu. Starpību piemaksā pašvaldība. Cenšamies, cik vien iespējams, izdzīvot lētāk, piemēram, pērkot pienu, gaļu, maizi no tiem, kas šos produktus piedāvā lētāk," stāsta V.Āboliņa.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas