Gaismas pilī atklāj fotoizstādi “Latvijas mazās gaismas pilis”

Rīt, 28. augustā, Gaismas pils Mezonīnā (1,5. stāvā) notiks fotoizstādes “Latvijas mazās gaismas pilis” un izstādei veltīta kataloga atvēršana. To organizē Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība.

“Latvijas mazās gaismas pilis” ir Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas atklāšanas nedēļā paredzētās Novadu dienas notikums. Fotoizstādē būs apskatāmas 59 Latvijas bibliotēkas, tostarp arī Gulbenes novada bibliotēka, kas pēdējos desmit gados piedzīvojusi pozitīvas pārmaiņas. Izstādes rīkotāji vēlas uzsvērt, ka uzcelta ne vien jauna Nacionālās bibliotēkas ēka, arī Latvijas pilsētas un pagasti iegūst savas „vietējās Gaismas pilis”.


Izstādei tiek veltīts katalogs, kur līdzas fotogrāfijām ir arī bibliotekāru stāsti par savu pilsētu un pagastu bibliotēkām.


“Latvijas mazo gaismas piļu” izstādes un kataloga idejas autore ir Limbažu Galvenās bibliotēkas direktore Dzintra Justa sadarbībā ar LNB direktoru Andri Vilku.

Izstāde “Latvijas mazās gaismas pilis” būs skatāma Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ēkā līdz 18. septembrim. Pēc tam tā tiks izstādīta arī citviet Latvijas novados.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas