“Gaismas raksti” rada svētku sajūtu 3

Lai izveidotu šos gaismas rakstus, bija vajadzīgi 700 sveču
Kopš trešdienas no pulksten 17.00 līdz 20.00 skvērā pie Gulbenes mākslas skolas iespējams aplūkot vides projekta "Gaismas raksti" darbus, ko, izmantojot novadnieka Jūlija Madernieka rakstu elementus, ārpus darba laika veidojuši mākslas skolas pedagogi, tāpēc tas ir viņu labdarības projekts.

"Decembris ir gada tumšākais mēnesis. Mākslas skolas audzēkņiem mācības skolā sākas tikai vēlā pēcpusdienā. Tas nozīmē, ka ziemā bērni uz skolu nāk jau puskrēslā. Tā mums radās projekta ideja - izgaismot gada tumšāko laiku ar "Gaismas rakstiem", radīt ar pašu idejām un darbiem Gulbenes iedzīvotājos svētku sajūtu un Ziemassvētku gaidīšanas prieku, netieši atgādinot projekta dalībniekiem un skatītājiem par mākslas izglītības nozīmi personības veidošanā," stāsta projekta vadītāja Gulbenes mākslas skolas direktora vietniece Sandra Dikmane.  

Izmanto novadnieka rakstus

Gaismas raksti ir veidoti, izmantojot mazās svecītes, papildinot tās ar krāsainiem stikla traukiem, kā arī ar gaismas dekoriem parka kokos.

 

"Darinot gaismas instalācijas, domājām par to, cik skaisti būtu, ja arī ziemā "saulīte ritētu pa zemes virsu"," stāsta S.Dikmane.

 

Dekoriem izmantoti J.Madernieka rakstu elementi, kas mazliet pārveidoti, jo nākamajā gadā slavenajam rakstu meistaram apritēs 140 gadi. Pirmo reizi Gulbenē izmēģināts veidot lielformāta gaismas projekciju.

 

"Pirmajai reizei tas bija labi, bet turpmāk mums vēl ir iespējas augt, tāpēc izvērtēsim piemērotāko grafiku un krāsu salikumus, kā arī tempu un mūziku," piebilst projekta vadītāja.

 

Mācās fotografēt tumsā

Projekta laikā notikusi arī fotoakcija "Gaisma tumsā", kad bijusi iespēja mācīties fotografēt sarežģīta apgaismojuma apstākļos. S.Dikmane stāsta, ka esot tapušas ļoti interesantas fotogrāfijas, starp kurām veiksmīgākās būs iespējams aplūkot izstādē Gulbenes novada domes un Gulbenes bibliotēkas telpās.

Par "Gaismas rakstiem" būs iespējams priecāties līdz Ziemassvētkiem.

 

"Galvenokārt tie būs gaismas dekori, kam izmatota elektrība, bet kādā dienā rakstus papildināsim arī ar svecēm, kamēr tās mums būs," sola S.Dikmane. Arī šodien Gulbenes centrālās egles iedegšanas pasākumā ikviens varēs priecāties par mākslas skolas pedagogu veidotajiem gaismas rakstiem centrālajā skvērā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ilvita

Tas bija lloti skaisti, it iipassi projekcija uz sienas un muuzika..
Paldies!

pirms 10 gadiem, 2009.12.13 15:46

Paldies Dikmanes kundzei par skaisto projekta īstenošanu, domāju, ka gulbēnieši to novērtēs!

pirms 10 gadiem, 2009.12.12 11:06

Vietējās ziņas