Gājēji - apzinīgi, autovadītāji - ne 6

Ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo gājēju skaits, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir palielinājies. To secinājusi Satiksmes drošības pārvalde, veicot šāgada pirmo divu mēnešu statistikas datu analīzi.

Satiksmes uzraudzības rotas vecākā inspektore Valda Gibala-Lesiņa “Dzirkstelei” stāsta, ka martā tika organizēts plānveida satiksmes uzraudzības pasākums, kura mērķis bija pievērst pastiprinātu uzmanību gājēju pienākumu ievērošanai, tajā skaitā atstarojošas vestes lietošanai.

Gulbenes pilsētā un tās tuvākajā apkārtnē 11.martā no pulksten 8.00 līdz 12.00 notika profilaktisks pasākums, kura mērķis - gājēju likumpārkāpumu fiksēšana Gulbenes pilsētā, piepilsētā, protams, neizslēdzot arī citu pārkāpumu reģistrēšanu. Strādāja trīs norīkojuma ekipāžas. Rezultātā kopā tika sastādīti 11 protokoli, no tiem: 4 par drošības jostas nelietošanu, 1 par ātruma pārkāpšanu, 1 par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā, 1 par to, ka nav veikta medicīniskā pārbaude noteiktajā termiņā, 3 par telefona lietošanu kustībā, 1 par agresīvu braukšanu - apzināti slidinājās stāvlaukumā apdzīvotā vietā. Savukārt gājēji bija apzinīgi.

“Līdzīgi profilaktiskie pasākumi ir plānoti arī visā novada teritorijā,” saka V.Gibala-Lesiņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

buuu

Tiešām?Neīstajā laikā bija Jūsu pasāciens.Skolēni skolās,pensionāri vēl nebija devušies pastaigā.Šīs 2 iedzīvotāju kategorijas atļaujas visu-eju pāri ielai kad gribu un kur gribu...cik nav redzētas situācijas,kad mašīnas gandrīz saskrienas večas dēļ,kura slāj pāri kur pagadās,bet večas vēl šoferus izlamā...puišeļi pa Ābeļu ielu ar velosipēdiem brauc pretēji braukšanas virzienam,tieši mašīnām purnos...un tādi brīnumi ir vērojami pēcpusdienās un brīvdienās nevis rīta stundās...

pirms gada, 2019.03.21 11:03

autobuss

100 % taisnība!

pirms gada, 2019.03.22 07:37

bi bī

Auto vadītājam ir jābūt gudram nevis nervozam.Nu iet tas pensis pār ielu lēnām-lai tak iet.Kur Tev jālec?Sieva jāsargā?Izkāp no auto un pavēro no malas šoferīšus.98% šoferu ir normāli,tikai2% ir dīvaini(tātad arī Tu)skoropiskas.

pirms gada, 2019.03.23 05:22

Tas pensis mēdz izlekt uz ceļa pēkšņi.Reizēm pat knapi paspēj nobremzēt.Tas nekas,ka līdz pārejai 10 metri,bet pensim vajag pāriet ielu tur kur grib.

pirms gada, 2019.03.28 10:32

Un tieši šie pensīši autovadītājus dara nervozus.

pirms gada, 2019.03.28 10:33

nunu

Iela ir domāts,lai brauktu ar mašīnu,gājējiem-trotuāri un gājēju pārejas.Var redzēt,ka bi bī nekad nav vadījis auto,jo nezina,ka nospiežot bremžu pedāli mašīna neapstājas uzreiz.Pats esmu gan autovadītājs,gan gājējs un n-tās reizes esmu pensionārus rāvis aiz čupra nost no ceļa un vilcis līdz pārejai.

pirms gada, 2019.03.28 15:31

Vietējās ziņas