Galgauskā deg neiztīrīts dūmenis

Kaut gan gada sākums ir bijis silts, un krāsnis jākurina minimāli, kā arī pagājuši tikai pirmie mēneši kopš apkures sezonas sākuma, tomēr jau ik dienas ugunsdzēsēji glābēji dodas uz izsaukumiem, kuru iemesls ir neiztīrītie dūmeņi – sodrēju degšana dūmvadā. Sodrēji deguši 18 Latvijas novados, tostarp - arī Galgauskā.

Visbiežāk tās ir privātmājas, taču ir bijuši degšanas gadījumi arī daudzdzīvokļu mājās un sabiedriskās ēkās. Sinoptiķi sola, ka tuvākajās dienās pazemināsies gaisa temperatūra, un tātad krāsnis vairāk tiks kurinātas. Diemžēl, līdz ar to arī palielinās ugunsgrēku skaits, kuru iemesls ir netīrīti dūmeņi vai bojātas apkures ierīces.

VUGD atgādina, ka sodrēji no dūmeņiem, krāšņu un pavardu dūmkanāliem jāiztīra pirms apkures sezonas sākuma un apkures sezonā ne retāk kā:

* divas reizes apkures sezonā - apkures krāsnīm un virtuves pavardiem;

* reizi mēnesī - ilgdedzes speciālajām krāsnīm.

Tāpat ievērojiet, ka cietā kurināmā krāsns (virtuves pavarda) kurtuves priekšā degtspējīgu materiālu grīda jāpārklāj ar degtnespējīga materiāla loksni (skārds u.c.), kuras izmēriem jābūt ne mazākiem par 50 cm perpendikulāri kurtuves ailai un 70 cm paralēli tai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas