Galgauskā sāk sporta zāles būvniecību 18

Galgauskas pamatskolas skolēni ar nepacietību gaida, kad varēs sportot jaunajā sporta zālē
Galgauskā kopš jūnija sākuma ir uzsākta sporta zāles būvniecība. Tas ir bijis senlolots skolas un skolēnu sapnis.

Sporta zāle taps līdzās Galgauskas pagasta pārvaldes ēkai. Pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Biezais laikrakstam stāsta, ka sporta zāles atrašanās vieta līdzās pārvaldes ēkai tika izvēlēta, vadoties pēc dažādiem apsvērumiem.

"Vietas izvēle ir ļoti svarīga. Sporta zāli, pirmkārt, izmantos skolēni, viņiem nebūs tālu jāiet, jo skola ir tepat līdzās. Pie pašas skolas tomēr izlēmām to necelt, jo skola ir vēstures piemineklis un negribētos bojāt tās kopskatu. Daudz ko nosaka arī ekonomiskie apsvērumi. Ceļot vienā blokā ar pagasta pārvaldes ēku un pievienojot zāli gan pagasta pārvaldes komunikācijām, gan apkurei, domājam, ka nākotnē izdosies samazināt izmaksas," saka J.Biezais.

Izmantos dāvinājuma naudu

Būvniecības darbus veiks SIA "RCI Gulbene". Kā vēsta informācija novada domes mājaslapā, projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 205 859,53 latu, no kuriem 90 procenti publiskais finansējums, ko sedz Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai, bet 10 procenti pašvaldības līdzfinansējums. "Līdzfinansējumam tiks izmantota skolas dāvinājuma nauda," norāda J.Biezais.

Jāatgādina, ka skola saņēma dāvinājumu no sava bijušā audzēkņa Vasilija Karoļa, kurš daudzus gadus dzīvoja ASV. Dzīves laikā viņš uzturēja sakarus ar dzimto pusi un skolu, arī atbalstīja to. Galgauskas skolu viņš bija iekļāvis arī mantinieku sarakstā.

Cer, ka būvniecība ritēs raiti

"Es uzskatu, ka jebkurai skolai ir svarīgi, lai tai būtu sporta zāle. Mums šis jautājums ir aktuāls jau daudzus gadus - skola ir bez sporta zāles. Mēs esam izlīdzējušies, sportojot savā aktu zālē, cik varējām, izmantojām tautas namu, mums, protams, ir arī stadions, taču sliktos laika apstākļos tajā nevarēja sportot. Ceram, ka izdosies šo projektu realizēt un mums pēc iespējas ātrāk būs iespēja sportot. Bērni ļoti gaida, skrien pie celtniekiem un aicina celt pēc iespējas ātrāk. Jau visu pagājušo gadu projektētāji mums sūtīja iespējamos variantus un mēs arī ar bērniem apspriedām, kā sporta zālei vajadzētu izskatīties. Viņiem tas ir ļoti svarīgi," saka Galgauskas pamatskolas direktore Iveta Dzene.

"Šobrīd vēl ir grūti prognozēt, cik ilgā laikā izdosies pabeigt sporta zāles celtniecību. Gribētos, protams, lai jau šoruden varētu sākt apdzīvot to, taču tas, protams, būs atkarīgs no tā, kā veiksies celtniekiem un kādi būs laika apstākļi. Mums, protams, gribētos, lai tas notiek pēc iespējas ātrāk, lai bērniem ir, kur sportot," stāsta J.Biezais.

"Uzceļot sporta zāli, arī pagasta iedzīvotājiem pavērsies iespēja sportot. Es domāju, ka būs kas iet un darbojas sporta zālē. Redzot to, kā jaunieši darbojas sporta laukumā, domāju, ka viņiem būs vēlme darboties arī sporta zālē."

Pievieno komentāru

Komentāri 18

???

Vai eiropas fondi segs arī uzturēšanas izmaksas, jeb tā būs jāsedz no novada iedzīvotāju nomaksātajiem nodokļiem?

pirms 9 gadiem, 2011.06.26 15:57

nu kas jums atkal nav labi?90% sedz eiropas fondi.par vienu sakoptu vietu būs vairāk.Kas gribēs ,lai sporto,kas dzer,tas lai dzer un bojā savas akniņas....

pirms 9 gadiem, 2011.06.25 18:50

6

danieks jau podus berž -stepanov,gatavo kukuli-esi nākamais rindā.

pirms 9 gadiem, 2011.06.24 15:44

yyyy

varbūt pašmāju brūvera miezīti varētu tirgot.

pirms 9 gadiem, 2011.06.20 16:07

izdemolēs tāpat kā autobusu pieturu "sportiskie bērni" ....

pirms 9 gadiem, 2011.06.20 14:43

yyyy

Nebūs Gulbenes izlejamā alus,jo kā runā,tad alus brūzis ir izārdīts un aizvests lūžņos...

pirms 9 gadiem, 2011.06.20 14:25

XXXX

taapeec jau laikam vajag , jo Galgauskas pagasts cik man zinaams ir viens no neaktiivaakajiem visos novada sporta pasaakumos
nav runa par skolnieku skaitu , bet par iedziivotaaju skaitu pagastaa , par aktivitaateem no iedzivotaaju puses ....ziemaa halle jaaapkurina, lai taa kalpotu vairak kaa 3 gadus , bet kaada jeega tureet siltu šķuni , ja tajaa neviens cilveks nav iekshaa...ja arii atnaak 2x nedeeljaa 5 iedzivotaaji ar zaabakiem paspaarda bumbu ...tad tai hallei ir noziime tikai sporta stundaam skolaa..... Nekas ir arii savi + , ieliks kaadaa sturii bufeti ar Gulbenes izlejamo alu , buus gan sportisti gan spirtisti

pirms 9 gadiem, 2011.06.20 13:48

Teetim

vecākiem būtu jārāda paraugs bērniem - apsaukāties nav labi!!!!
Stāmerienā bērnu nav vairāk kā galgauskā

pirms 9 gadiem, 2011.06.20 13:00

Teetis

man nekas pret Staamerienu , tur jau taa saals , ka Galgauskaa buuvees, bet Staamerienaa celtnieciibu neakcepteeja , dazhi smirdiigi iereedniishi

pirms 9 gadiem, 2011.06.20 12:58

Jaungulbeniete

Es ar labprāt braukšu ziemā uzspēlēt volīti....Ļausiet?

pirms 9 gadiem, 2011.06.20 10:30

Teetis

Galgauska vajag , Staamerienaa neee...saprotu , ka daavinaajuma naudinja ir liela

pirms 9 gadiem, 2011.06.20 10:19

Edgars

Skolaa , kuraa laikam ir ap 60-70 skolnieku vajadziiga sporta zaale ???
un pagastaa jau arii laikam kaadi 10 sportot griboshi iedziivotaaji

pirms 9 gadiem, 2011.06.20 10:18

....

Lai apsaukātos, vajadzīgi pierādījumi. Ja ir, tad var vērsties KNABā, ja nav........

pirms 9 gadiem, 2011.06.20 09:48

vilnītis

redzāju Danieku galgauskā...............!!!!ZAGLI

pirms 9 gadiem, 2011.06.20 09:30

Vietējās ziņas