Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Galgauskā top “DabasZāle”

Galgauskas pagastā rit pēdējie celtniecības darbi, lai iedzīvotājiem pēc daudzu gadu pārtraukuma beidzot pašiem būtu sava vieta pagasta kultūras pasākumu norisei ārpus telpām.
Līdz šim pasākumi vasarā ir organizēti vai nu kultūras namā, vai - zem klajām debesīm.
Galgauskas pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Kupcis neslēpj prieku, ka ap Lieldienām plānots atklāt īpašu “DabasZāli”, kas pulcēs pagasta iedzīvotājus īpašajos svētku brīžos. “Varbūt estrāde skan par lepnu, bet šai nojumei vai, citiem vārdiem, saieta laukumam būs viss nepieciešamais. Būs gan elektrības pieslēgums, būs ugunskura vieta, būs, kur uzaicinātajiem māksliniekiem un vietējiem cilvēkiem sapulcēties,” viņš saka.
Celtniecības darbi tika uzsākti pagājušajā gadā, bet šobrīd jau ir spāres un ar nepacietību tiek gaidīts jumts. Ir izveidota īpaša nojumes priekšpuse no apaļā koka, tiks sagādāti saliekami soli, kurus varēs uzstādīt pēc nepieciešamības.
“Iecere radās jau 2018.gadā, kad rakstījām pirmo projektu. Ilgstoši meklējām idejas un paši domājām, kā varētu izskatīties šī vieta. Visas ieceres paši salikām kopā. Paldies radošajiem rūķiem, kas dalījās ar idejām!” pateicīgs par vietējo iedzīvotāju atsaucību ir J.Kupcis.
Pirmais projekts ticis noraidīts, bet rokas nav nolaidušās. Neatlaidība vainagojās panākumiem, un esošā nojume tiek izbūvēta ar biedrības “Sateka” atbalstu un “Leader” projekta finansējumu. Tas ir aptuveni 25 000 eiro, pašvaldības līdzfinansējums ir 10 %.
J.Kupcis ir pārliecināts, ka jaunā būve pavērs iespēju daudziem kopīgiem svētku mirkļiem, kas pagastam šobrīd ir īpaši nepieciešami pēc skumjās Galgauskas skolas slēgšanas. “Tas visiem dos iespēju aktīvāk piedalīties pagasta organizētajos pasākumos. Visapmeklētākie vienmēr ir tieši tradicionālie svētki, piemēram, Ziemassvētki, Lieldienas, 18.novembris, Līgosvētki. Liela cilvēku atsaucība ir arī, kad pie mums brauc viesmākslinieki,” stāsta J.Kupcis un neslēpj cerības turpināt piedāvāt iedzīvotājiem skaistus svētkus arī turpmāk.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas