Galgauskas skolā gaida Ziemassvētkus

Galgauskas pamatskolā ir iedibināta tradīcija Ziemassvētku gaidīšanas laiku skolā padarīt īpašu. Katru pirmdienu lielajā adventes vainagā tiek iedegta vēl viena svecīte, skolā šajā laikā ciemojas arī īpaši viesi.

Pagājušajā nedēļā skolā viesojās radošās apvienības "Sus - dungo" pārstāves, kas bērniem ļāva citādākam acīm paskatīties uz dzejnieka Ojāra Vācieša daiļradi un dzīvi. Skolas direktores vietniece audzināšanas darbā Liena Silauniece stāsta, ka talantīgās apvienības meitenes izdziedāja dzejoļus, parādīja dzejniekam svarīgās dzīvesvietas, tika arī rādīta multfilma "Kabata", kas aizrāva gan lielus, gan mazus. Beigās visi arī kopā dziedājuši visiem labi zināmas dziesmas.

 

"Bijām ļoti pateicīgi meitenēm par šo īpašo noskaņu. Viņas savukārt bija pārsteigtas, ka bērni tik ļoti aizrāvās ar priekšnesumu, tādēļ izteica arī vēlmi atkal koncertēt mūsu pusē un varbūt satikties arī ar citu skolu skolēniem," stāsta L.Silauniece.

 

Adventes laiks skolā beidzas ar svētbrīdi.

 

"Ikdienas steiga šajā laikā nedaudz apstājas, arī bērni Ziemassvētku gaidīšanas laikā kļūst pavisam citādāki," atzīst direktores vietniece mācību darbā Elita Birže.

 

"Daudz labu vārdu šajā pusgadā gribas pateikt gan bērniem, gan vecākiem, gan skolotājiem, gan pašvaldībai un arī atbalstītājiem," saka skolas direktore Iveta Dzene.

 

Piedalās dažādos konkursos

Skolas vadība atzīst, ka Galgauskas skolas skolēni šogad var lepoties ar dažādiem panākumiem.

 

"Mēs lepojamies ar mūsu mākslas skolas filiāles audzēkņiem, kas ir piedalījušies dažādos vietējos, reģionālajos, kā arī starptautiskos konkursos un guvuši panākumus," stāsta L.Silauniece.

 

Viņa atklāj, ka šogad ar pagasta labvēlību mākslas skolas filiālei ir atrastas jaunas telpas.

 

"Skola palīdzēja tās iekārtot, tur tagad notiek arī zīmēšanas stundas. Bērni ar sirdi un dvēseli nododas darbam, droši vien tāpēc arī panākumi viņiem ir tik labi," spriež skolotāja.

 

Gan skolēni, gan skolotāji priecājas arī par četrām 9.klases mazpulku meitenēm, kas piedalījās Jauno zemnieku kluba rīkotajā projektu konkursā, Vidzemes zonā ieguva uzvaru un Vislatvijas konkursā izcīnīja 7.vietu.

 

"Meitenes ieguva vērtīgu pieredzi. Gatavojoties finālam, viņas viesojās pie pagasta lauksaimniekiem un varēja paplašināt savu redzesloku. Atklājām, ka mūsu pagasta ļaudis ir ļoti atsaucīgi," saka L.Silauniece.

 

Skolas 6.klases meitenes šogad aktīvi darbojas matemātikas konkursā "Jaunie matemātiķi", savukārt 8. un 9.klase cīnās ar konkursu "Gribu būt mobils". Visa skola piedalās Latvijas Dabas fonda izsludinātajā "Zaļākās klases" konkursā. Veiksmīgi darbojas arī skolas jaunie literāti.

 

Skola jau ceturto gadu turpina darboties arī Ekoskolu programmā.

 

"Par spīti tam, ka mums nav savas sporta halles - darbojamies sporta laukumā un esam pielāgojuši savām vajadzībām kultūras namu, bērniem ir labi sasniegumi sportā. Septembrī divas meiteņu futbola komandas piedalījās Latvijas finālturnīrā, viena grupa atgriezās ar 3.vietu. Trīs mūsu meitenes šobrīd ir arī izvirzītas 2009.gada Latvijas jaunatnes sporta spēlēm. Viņas startēs skriešanā un soļošanā," atklāj direktore.

 

Uzņem ciemiņus

Skolā šajā pusgadā ir bijuši vairāki ciemiņi, piemēram fotogrāfe Una Šneidere un dzejnieks Jānis Damroze, ar savu dokumentālo filmu "Zem ozola kuplajiem zariem" viesojās režisors Ivars Seleckis. Bērniem ļoti interesanti bija filmā redzēt sava pagasta ļaudis.

 

Visi šie darbi tiek veikti paralēli smagajam mācību darbam.

 

"Mēs esam novērojuši, ka bērni, kas piedalās konkursos, iemācās sadalīt savu uzmanību un sekmes viņiem uzlabojas. Bērni ir tikai ieguvēji. Ir svarīgi parādīt sevi un redzēt arī, ko citi dara, un gūt jaunas idejas," secina direktore.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas