Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Galgauskas skolā mazbērni māca vecvecākus lietot datoru

E-prasmju nedēļā Galgauskas pamatskolas skolēni un skolotāji piedāvāja digitālās aktivitātes senioriem, izmantojot projekta „G&G Update" metodiku. "Vecvecāki un mazbērni" (G&G UPDATE - Grandparents and grandchildren) ir Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Leonardo da Vinci inovāciju pārneses projekts.

Projekta mērķis ir uzlabot dialogu starp dažādām paaudzēm un pilnveidot vecāka gadagājuma cilvēku informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) lietošanas prasmes, tādējādi veicinot viņu iesaistīšanos mūsdienu informācijas sabiedrībā.  

Projekta pamatā ir ideja par skolēnu jeb „mazbērnu" iejušanos skolotāju lomā, mācot vecvecākus". Mazbērni mācīs vecvecākiem lietot datoru, sazināties ar elektroniskā pasta un „Skype" starpniecību un izmantot citus interneta pakalpojumus savām ikdienas vajadzībām.

 

Šāda veida aktivitātes notiek apmēram 20 Eiropas valstīs jau kopš 2007. gada.

 

Šogad projekta aprobēšanā ir iesaistījušās 15 Latvijas vispārizglītojošās skolas, viena no tām ir Galgauskas pamatskola. Mūsu uzaicinājumam piedalīties šā projekta aktivitātēs atsaucās arī Stāķu pamatskola, kurā aktivitātes jau noris, Gulbīšu vidusskola, Gulbenes vidusskola un Druvienas bibliotēka, kurās nodarbības tiek plānotas.

 

Lai G&G semināri noritētu sekmīgi, skolēni un skolotāji tika sagatavoti darbam ar G&G metodiku. Bērniem jāzina, ja senioriem var nebūt nekādu priekšzināšanu par informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) lietošanu, var nākties rēķināties ar dažādiem pārsteigumiem, un ka, mācot seniorus, ir jābūt pacietīgam. Bērniem jāsaprot, ka seniori var nesaprast standarta (angļu cilmes) terminus, kas attiecas uz jauno tehnoloģiju lietošanu.

 

Mūsu skolā projektā piedalījās 13 seniori, 13 skolēni no 2. - 8. klasei, un 2 skolotāji konsultanti - Elita Birže un Aiga Vagule.

 

Lai zustu uztraukums „skolotājiem" un „audzēkņiem", pirmā nodarbība sākās ar muzikālu sveicienu un „ledus laušanas" aktivitātēm, ko vadīja skolotāja Sanita Lazdiņa. Kad uztraukums bija zudis, dalībnieki iepazinās ar savām darba vietām un, atbilstoši savām vēlmēm un iespējām, individuāli sagatavoja darba plānu turpmākajām nodarbībām.

 

Individuālās nodarbības notika no pirmdienas līdz ceturtdienai. Jau pirmajā dienā pēc nodarbības seniori un viņu skolotāji jutās gandarīti par paveikto. Kā svarīgāko ieguvumu seniori un skolēni uzsvēra paaudžu savstarpējo saskarsmi, jo sevišķi tie pāri, kuros strādāja vecvecāks un mazbērns.

 

Par patīkamu nodarbi izvērtās iepazīšanās ar „Skype" iespējām. Dziesmu kari starp senioriem un skolēniem beidzās ar draudzību, jo vieniem palīdzēja pieredze, bet otriem portāls dziesmas.lv.

 

Pēdējā semināra dienā notika „eksaminēšana" par iepriekšējās nodarbībās apgūto. Visi uzrādīja labas zināšanas un saņēma apliecinājumus par dalību projektā „G&G Update". Vecvecāki bija sagādājuši saldus pārsteigumus saviem skolotājiem. Pēc nopietnā pārbaudījuma darba projekta dalībnieki kopā dziedāja, dejoja, minēja mīklas un vienojās, ka varētu cits citam nodot zināšanas arī turpmāk. Varbūt mēs to varam turpināt projektu nedēļā? Kāpēc ne?

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas