Galgauskas teātrim – 20 gadi

Šo gadu laikā Galgauskas dramatiskais kolektīvs ir uzvedis vairāk nekā 60 izrādes
Galgauskas dramatiskais kolektīvs šogad svin 20 gadu jubileju, tādēļ 25.decembrī pulksten 14.00 visi tiek aicināti uz jubilejas pasākumu.

Jubilejas pasākums notiks divās daļās. Skatītāju vērtējumam tiks nodota Andreja Miglas luga "Mīlestības līkloči" un notiks arī bijušo un esošo aktieru godināšana. Aktieri saņems arī nelielas piemiņas nozīmītes ar uzrakstu "Galgauskas teātris - 20".  

Pirmajā izrādē spēlē skolotāji

Dramatiskā kolektīva vadītāja Dzidra Matīsa (viņa kolektīvu vada visus šos 20 gadus) stāsta, ka teātrim Galgauskā ir ļoti sena vēsture, taču pa vidu ir bijuši arī pārtraukumi, bet pēdējos 20 gadus teātris darbojas bez pārtraukuma.

 

"Teātra pirmsākumi meklējami 1989.gadā, kad toreizējai skolas direktorei Ingrīdai Sebrei radās ideja, ka skolotājiem vajadzētu uzspēlēt teātri. Uz Ziemassvētkiem tika uzvesta pirmā izrāde un tajā piedalījās deviņi pedagogi. Tā bija Annas Brigaderes luga "Čaukstenes". No šī mazā skolotāju kolektīva izveidojās pagasta teātris 20 gadu garumā," stāsta Dz.Matīsa.

 

Šo 20 gadu laikā teātri Galgauskā ir spēlējuši apmēram 55 aktieri.

 

"Pašlaik teātra trupā darbojas līdz 15 galgausniešiem. Visus šos 20 gadus uz skatuves ir bijusi Laima Gavare. Arī pirms tam viņa ir spēlējusi teātri. Viņai ir liels stāžs aktiermākslā," saka kolektīva vadītāja.

 

L.Gavare atklāj, ka teātris viņai ir gan atpūta, gan arī kopā būšanas prieks.

 

"Teātris man patīk jau no laika gala. Arī mans tēvs bija liels teātra mīļotājs un tas laikam arī man ir ielikts gēnos. Teātris ir mana otrā elpa," saka L.Gavare.

 

Trīs izrādes gadā

Pa šiem gadiem teātris ir uzvedis vairāk nekā 60 izrādes.

 

"Mums nav tādas vienas mīļākās izrādes. Tās visas mums ir patikušas. Mēs nebraucam uz skatēm, jo uzskatām, ka mūsu meistarība varbūt nav tik liela, mēs vienkārši spēlējam cilvēku priekam. Jāpiebilst gan, ka līdz šim vēl neesam atkārtojušies, cenšamies izvēlēties arvien jaunas lugas un mūsu mērķis ir gadā uzvest trīs lugas, lai cilvēki var baudīt teātri katros svētkos - Lieldienās, Jāņos un Ziemassvētkos," atklāj Dz.Matīsa.

 

"Protams, lugas nav viegli izvēlēties, jo pa šo laiku jau esam izspēlējuši visu latviešu klasiķu darbus. Tāpēc tagad cenšamies meklēt kaut ko mūsdienīgāku."

 

Dz.Matīsa priecājas, ka arī galgausniešiem patīk teātris. Kad viņi spēlē - zāle allaž ir pilna.

 

"Visi aktieri jau ir iespēlējušies. Visi cenšas un spēlē labi. Viņi mani parasti mierina - lai kā veicas mēģinājumos, gala iznākums būs labs, un tā jau arī ir. Paldies jāsaka arī Česlavam Iļjučonokam, kas mums ir daudz palīdzējis ar dekorāciju izgatavošanu. Viņš ir meistars ar zelta rokām, kas ļoti labi pieprot koka darbus," piebilst Dz.Matīsa.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas