Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gan diskomforts, gan pacietības pārbaude 19

“19 minūtes un 7 sekundes sāpju, ceļš Lizums – Tirza. Tas tā kā normāli skaitās? Viss kārtībā? Maksā nodokli, apdrošināšanu un brauc pa s... ceļiem,” tā 15.oktobra pēcpusdienā sociālajos tīklos izteicies  lizumnietis Arturs Bumburs.

Tā nav jauna tēma. Pirms gada Lizuma iedzīvotājs Ivars Bumburs organizēja parakstu vākšanu par Lizuma-Tirzas valsts nozīmes grants seguma ceļa sakārtošanu. Viņam bija izdevies savākt vairāk nekā 500 parakstus.

Lizumnieša mērķis ir likt aizdomāties gan akciju sabiedrībai “Latvijas valsts ceļi”, gan valdībai. Iedzīvotāji vēlas asfaltētu ceļu, kurš sausajā laikā neputētu un slapjajā laikā nekļūtu par dubļu zampu. Arī no Tirzas uz Galgausku ved valsts nozīmes grants seguma ceļš, par kura kvalitāti rudenī iedzīvotāji nav priecīgi.

Akciju sabiedrības “Latvijas valsts ceļi” Vidzemes reģiona Gulbenes nodaļas vadītājs Laimonis Aumeisters par I.Bumbura organizēto vēstuli ar iedzīvotāju parakstiem “Dzirkstelei” saka: “Viņi atbildi saņēma. Netiek solīts Lizuma-Tirzas ceļu noasfaltēt periodā līdz 2020.gadam.”

L.Aumeisters skaidro, ka minēto grants seguma ceļu greiderēšana notiek, tomēr pie tik liela nokrišņu un mitruma daudzuma efekts ir īslaicīgs un notiek pastiprināta bedru veidošanās. “Ja ceļš arī tiek noplanēts, bet uzreiz uzlīst un klājums nav piebraucies, bedres uzreiz izveidojas atkal no jauna, ja notiek transporta kustība. Vajadzētu vairākas dienas, lai nožūst, un tad planēt ceļu,” saka L.Aumeisters.

Bet, kad šoruden īslaicīgi ir bijis sausais periods, raksturīga kļūst vēl viena problēma – nav iespējams uz visiem zemes ceļiem vienlaikus veikt planēšanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 19

Tirza

kapēc netiek rakti grāvji kur ūdenim aiztecēt????????? Pēc manām domām tas atrisinātu diezgan lielu daļu šīs problēmas!

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.18 09:57

Cilvēku pārdomas.

Šis ceļa posms tiešām būtu jāsakārto jau sen! Gadiem dzen izmisumā šoferīšus un bojā mašīnas. ..

Velētos paskatīties, kas notiktu ja šo ceļa posmu nobloķētu uz vienu dienu!

Manuprāt cilvēki jūtas ieslodzīti Tirzā, jo otrs ceļa posms uz novada centru ir tādā pašā stāvoklī! Vēl atceros solījumus pie novadu sistēmas izveides, kad uz novada centru visiem būs iespēja pārvietoties pa cita veida ceļa segumu.

Bija parakstu vākšana par ceļa seguma nomaiņu, es parakstījos. Kas ar to balsojumu notika tālāk - nav zināms. Būtu interesanti uzzināt. Kam par to var kaut ko pajautāt? Tur braucot vienmēr liekas, ka tās bedres kaut ko mašīnai nodarīs un kājām ejot arī situācija nav labāka.Deputātus, kā ukrainā, visus miskatēs vai .....


Visas sāpes var paspēt izbēdāt,kamēr tiec no Tirzas ārā. Optimisms pat saskumst....


Tāds šis ceļš ir jau gadu gadiem, vismaz tik cik sevi atceros. Viens no iemesliem kāpēc Tirzā vairs nedzīvoju...mašīnai ļoti neveselīgi.

Gribam pārmaiņas? Tad organizējamies, veidojam komandu ar saturīgu rīcības plānu situācijas uzlabošanai. Uzrunājam ceļa uzturētāju, izsakam iespējamos risinājumu veidus. Tādi ir un daudz nemaksā. Ja kāds vēlas pievienoties un izteikt savu redzējumu par nepieciešamajām darbībām situācijas uzlabośanai , rakstiet privāti.

Tak pilnīgs ārprāts šitie divi ceļi. Man sķiet jāsāk būvēt privātā lidmašīna, nebūs bezjēdzīgais ceļa nodoklis jāmaksā!

Kāds risinājums-jāiesaistās vietējiem uzņēmējiem, kas vieno mūsu blakus pagastus!!!

Samierinies ar dzīvi, ar šo postu nekas nemainīsies, tam krējumam būs nepieciešams kaut kas nopietnāks.

Pārāk pasīvi esam... tāpēc arī bardaks ap mums. " ...saimnieks atļaujas tikai tikdaudz , cik suns pieļauj".

Novilk robežu nolaidībai no atbildīgo puses ir mūsu = sabiedrības pienākums. Jautājums tikai vai mēs to protam? Vai arī gaidīsim Laimes lāci...


Ooo jā, tas ceļš ir briesmīgs, it īpaši braucot ar jaunu mašīnu!

Vienīgais veids kā pārvietoties pa šiem ceļiem ir ar sakostiem zobiem un skumju domu par auto ritošo daļu.

Tas cels.... tas nav cels.. tas ir murgs! Par ko te maksat cela nodokli? Par to ka cilveki lauz savus auto???Oi! Regulāri tāds ceļš. Cik zinu ir vākti paraksti 3 reizes. Vietējā vara tā arī nav pateikusi kāpēc nekas netiek darīts!!!????

EUROPE ROAD ????????????

Uz copēm braucot toreiz arī gandriz apraudājos.

Labi, ka brīvdienas iekrīt šai laikā un varēs drusku aizmirst šo ceļa posmu, nedaudz apžūs nogreideres un viss tak ir kārtībā, žēl kad ir jāuztur cilvēki, kas nedomā par tautas labklājību.Šķiet vakar bina vēl sliktāk.

Lēnām veidojas par dziļo grāvi, visa zeme tiek sastumta uz malām un ūdens kļūst par ķīlnieku! Mūsu glābējs-sniegs un sals, kas uzklās jaunu baltu segumu. Manuprāt, ja nekas šajā ceļa posmā nemainīsies ir jārīkojas.

Pagāšgad tika daudz izdarīts shēmojot, kur vērsties un kādā formāta. Visis lūgumi un reālie pierādījumi, ka ceļa segums ir nolietots un vienkārši ir nepieciešama rekonstrukcija tika nosūtīti visām instancēm, kas to manuprāt varētu risināt.
Bet cik es zinu ......laimes lācis vel nav ieradies.

Pavasarī bija iedzīvotāju forums par ceļu stāvokli. Nekas nemainās. Ceļu uzturētājiem nerūp šī problēma.

Vel jau ir nopietna lieta-manevrējot un izvairoties no bedrēm, rodas avārijas situacijas iebraucot pretēja josla pirms līkuma!!!

Jo pa savu celja joslu nav iespejams izbraukt, nebremzējot satiksmi!

Laukos cilvēkus neuzskata par cilvēkiem. Lai atbrauc deputāti uz nedēļu pabraukā pa dubļiem dien dienā.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.18 10:07

Mārcis

Lizums-Tirza
Visi Latvijā grib ekonomēt, bet man tas nesanāk vienā pozīcijā! Nodokļus maksāju par kvalitatīvu preci, bet kāpēc būtu jāmaksā par ceļa virsmu, kura neatbilst braukšanas prasībām un tā noslogojumam. Tirza-Lizums.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.18 10:09

Niknais.

Tas ir vienreizēji....pa virsu pāršļūkā,malas ir augstākas braucam, kā pa grāvi. Grāvjus iztīrīt nevar,krūmus izcirst arī....darba kultūra zem katras kritikas ...ar greideri izbiksta kādu reni, lai ūdens notek,kaut ko parok ,visu turpat atstājot,pagriež zarus,lai var redzēt zīmi un zarus turpat grāvī samet. Murgs. Vajadzētu rīkoties nevis tikai purināt zem deguna...

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.18 12:30

ābece

Ja Tu zinātu, kādi jefiņi stūrē greiderus, Tev viss būtu skaidrs. Vai tad Bolvu ceļu boss ar pirkstu nevar parādīt, kā pareizi jāgreiderē ceļi, ja savādāk nepielec.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.18 18:33

veidenbaumovičs

pacieties, pacieties vien- debesīs labāki būs arvien

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.18 14:28

justas

Tā ir tira LVC apsaimniekotāja vaina,Gulbenes novads izceļas uz Latvijas fona ar sliktiem ceļu segumiem,un planētāju Aunmeistaru!

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.18 16:16

No Tirzas

Un kas būs pēc 2020.gada,kad būs beidzies ES fondu apguves periods? Kas zina,vai vispār būs kāds finansējums. Ja jau tagad neprot izkārtot, pēc 2020.pratīs? Tad būs nākamais nē, jo līdzekļu nav un nebūs. Cerība,ka tomēr atnāks tas pasaules gals, un vīriem sēžamvietas nebūs jākustina. Ha

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.18 18:41

Lauku sieva

Aumeistara kungs, nepietiek, ka Jùs pàris reizes esiet Tirzas-Lizuma ceļu nogreiderèjis! Uz ceļa ir jàuzber kàrtìga grants, šķembu virskàrta un jàizrok gràvji. Vai man Jums jàatgàdina, ka tas ir reğionàlais autoceļš!? Ko mums, iedzìvotàjiem darìt??!! Kà mums šeit dzìvot!?

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.18 19:11

Jānis

Tu vari kaukt un spārdīties, bet Tavs kolhoza centrs nevienam nav vajadzīgs. ir 2017. gads, ja neesi pamanījis.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.18 19:23

centra puika

Jāni, tu laikam no paša gulces centra, gandrīz pasaules centrs, ne. Tā jums nav nekāda derevnja.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.18 21:45

Tirza1

Tiesi ta ka vaja gravjus savesti kartiba un vai tad tam nau ari nau gana tirzai un lizuns darait celudarba darbu kopt celmalas lai viendreiz pakustina savas palkalas.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.18 20:39

Tirza1

Un vel dimdiņi cik jus varat ardit to celu butu kaut grants kravinu ieberusi tajas bedres.protams jus ar saviem milzigajiem traktoriem nejutiet taka vieglas masinas jusu atstatas rises.sodien vienkarsi bija neizbraucams jo bijat sataisijusi putru uz cela

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.18 20:43

Jānis

Ir tàdi traktori kas formè ceĺa profilu, ceļš paliek augsts in ar gràvi pa malàm bet te iedod zemnieķeĺiem pa lèto iztumdìt ar greideri granti pa gràvjiem, ceļš paliek plats un zemàks nekà malas

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.18 22:00

igors

lai Aumeisters neliek vainu uz slapjo vai mitro laiku tur pt ar kajam ejot kajas var izlaust mazak kabata butu bazis

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.18 22:46

Beļavietis

Jūs pamēģiniet pabraukt pa BEĻavas ceļu, ko tad jūs teiksiet,ja uz mūsu ceļa pwlaiž greideru ,tad ir svētki.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.19 10:03

Pamēģini pabraukt pa dajebkuru zemes ceļu. Mums greiders nobrauca, situācija kļuva nedaudz ciešamāka, bet asās bedres vēljoprojām ir daudz.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.19 11:41

novada iedzīvotājs

Lūdzu rast iespēju sakārtot Lizumā ceļu, pa kuru visu laiku tiek apbraukts remontā esošais ceļš. Mašīnai apakša bedrēs karas virsū!!!! Lūdzu nodrošināt normālu braukšanu arī pa tautā tā saucamo "Bērzulejas" ceļu Lizumā. Zobus var izsist. Lai vienu ceļu salabotu, pārējie tagad ir pilnīgi sabojāti. Vismaz kādu grants čupu jau var atļauties tur uzbērt, lai var normāli pārvietoties.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.19 16:53

novada iedzivotajs

Grāvju neesamība ir problēma arī Lizuma ceļiem. Apnicis, ka nedara neko kamēr nesāk kliegt un bakstīt problēmā ar pirkstu !!!

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.19 16:55

Vietējās ziņas