Gandrīz visās lauku skolās apvienotās klases 3

Gulbenes novada vispārizglītojošajās skolās, kur audzēkņu skaits klasēs ir neliels, jau vairākus gadus tiek veidotas apvienotās klases. Šobrīd vēl nav precīzi zināms, cik skolās šogad nāksies veidot apvienotās klases.

Apvienošanu neatbalsta Druvienas pamatskolas direktore Velga Černoglazova pieļauj, ka šajā mācību gadā nāksies veidot apvienotās klases.

 

"Tad, kad septembra vidū vai beigās zināšu, kāds būs finansējums, tad arī domāšu par to, vai būs apvienotās klases un cik to būs, jo nauda seko skolēnam. Ja mācību stundu apmaksai naudas nepietiek, lai vispār varētu izdzīvot, ir šīs klases jāapvieno. Uzskatu, ka apvienoto klašu veidošana mūsdienu bērniem nav pieņemams variants. Esmu absolūti pret to. Mūsu skolā skaitliski mazākā ir 7.klase. Tajā mācās tikai pieci skolēni. Tikai tādos mācību priekšmetos kā sports, vizuālā māksla, mājturība varētu būt runa par klašu apvienošanu. Mācību priekšmetos, kuros pēc tam ir valsts pārbaudījumu darbi, mēs klases neapvienojam," stāsta V.Černoglazova.

 

Arī pagājušajā mācību gadā atsevišķos mācību priekšmetos jau nācies apvienot klases, piemēram, 1. un 2.klasei notikušas apvienotās sporta nodarbības. Klašu apvienošana notikusi arī sociālajās zinībās un vizuālajā mākslā. "Tas nav tā, ka apvienojam vienu konkrētu klasi, kā tas bija agrāk, jo šobrīd vairs nepastāv nosacījums, ja klasē nav astoņu skolēnu, tad tā obligāti jāapvieno. Mēs šobrīd paši varam izvēlēties, ko un kā apvienot," piebilst direktore.

 

Izņēmums ir devītie

Klašu apvienošana atsevišķos mācību priekšmetos notiek arī Litenes pamatskolā, kur šajā mācību gadā mācīsies tikai par vienu skolēnu mazāk nekā pērn.

 

"Ja pagājušajā mācību gadā ar kopējo audzēkņu skaitu - 62 - mums dažos mācību priekšmetos bija apvienotās klases, tad būs arī šogad. Pēc tradīcijas mācību stundu apvienošana nenotiek tikai 9.klasei, jo viņi tomēr gatavojas beigt skolu. Šobrīd nevaru pateikt precīzi, cik klasēs nāksies apvienot mācību priekšmetus. Būtībā skolotāji jau pērn saņēma naudu it kā par vienu mācību stundu, lai gan praktiski strādāja divas. Ir mācību priekšmeti, kurus nevar mācīt divām klasēm reizē un kopā, piemēram, vēsturi 6. un 7.klases skolēniem, lai oficiāli skaitījās, ka šajā mācību priekšmetā klases ir apvienotas," stāsta Litenes pamatskolas direktore Sarmīte Locāne.

 

Skolēnu ir vairāk

Krišjāņa Valdemāra skolas direktore Ērika Ivanova ir gandarīta, ka šajā mācību gadā skolā būs vairs tikai viena apvienotā klase - 2. un 4.klase.

 

"Šogad mums skolēnu skaits ir palielinājies - pamatizglītību apgūst 75 skolēni. 11 bērni ir pirmsskolas vecuma grupā, tāpēc apvienot vēl vairākas klases, kā tas bija pirms tam, vairs nav nepieciešams. Skaitliski vismazākā ir 2.klase, kurā mācās tikai 3 skolēni, bet 4.klasē ir desmit skolēnu," stāsta direktore. Viena apvienotā klase būs arī Stāmerienas pamatskolā. Direktore Inese Socka stāsta, ka tiks apvienota 2 klase, kurā ir tikai 2 skolēni, un 3.klase.

 

"Kopā mācīsies 12 skolēni, jo sākumskolas klasēs lielas atšķirības mācību priekšmetos nav. Līdz šim arī mums skolā ir bijusi viena apvienotā klase," bilst I.Socka. Kopā ar pirmsskolas grupu Stāmerienas pamatskolā zinības apgūst 106 bērni. Tirzas pamatskolā, iespējams, klases apvienos tikai dažos vispārīgajos mācību priekšmetos. "Skolēnu skaits šajā mācību gadā ir lielāks, tāpēc pieļaujam, ka apvienoto klašu nebūs," domā Tirzas pamatskolas direktore Svetlana Ziepniece.

 

Arī Galgauskas pamatskolas direktore Iveta Dzene cer, ka nebūs apvienotās klases. Daukstes pamatskolā šajā mācību gadā būs divas apvienotās klases. Kopā mācīsies 1.un 2.klases skolēni, kā arī 3. un 5.klases audzēkņi. Šobrīd vēl tiek izvērtēta situācija. Iespējams, ka kopīgi būs tikai atsevišķi mācību priekšmeti.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

xs

Tiešām pilnīgs bardaks,tādi brīnumi vēl nebija piedzīvoti,lai sēž mājā!

pirms 8 gadiem, 2012.09.11 20:24

RITE

ŠI APVIENOŠANA NOZĪMĒ BARDAKU JO TUR NE VĒSTS NO MĀCĪBĀM TAS IR HAOSS IZGLĪTĪBAS SISTĒMĀ .IZTĒRĒTA NAUDA LABUMA NEKĀDA .TAD LABĀK LAI SĒŽ MĀJĀ UN MĀ.CU PATI LIELĀKA JĒGA

pirms 8 gadiem, 2012.09.11 06:28

Bet nesen rakstījat ka Daukstu pamatskolā vispār nav neviena 1. klases skolnieka! Ko tad apvieno???

pirms 8 gadiem, 2012.09.10 07:41

Vietējās ziņas