Gatavojas personālizstādei

Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā 9.oktobrī pirmo reizi atklās Latvijas Amatniecības kameras keramikas meistares Laimdotas Kliesmetes pirmo lielo personālizstādi "Sajūtu lidojums".

"Satraukums, gatavojoties personālizstādei, ir ļoti liels, jo muzeja izstāžu zāle ir plaša. Domas skrien ātrāk nekā strādā rokas," saka Laimdota.

 

Izstādē būs skatāmi viņas austās segas, tepiķi, šalles un apmetņi, ko papildinās keramika. Lielākais vairums darbu ir tapis gada laikā. Būs arī darbi, kas darināti pēdējos piecos gados.

 

Lietišķās mākslas studijas "Sagša" vadītāja Biruta Akmentiņa Laimdotu raksturo kā ārkārtīgi vitālu cilvēku, kas apveltīts ar lielu dzīves enerģiju un vēlas daudz ko paveikt.

 

"Laimdota strādā ar lielu izdomu un spēj daudz paveikt. Viņas ieceres ir milzīgas. Izstādē būs skatāmi vairāk audumi nekā keramika. Tie ir ārkārtīgi krāsaini un izdomā bagāti," stāsta B.Akmentiņa.

 

Lai maksimāli raksturotu sava amata meistari, izvēlēts arī izstādes nosaukums.

 

"Par to mēs domājām daudz. Laimdota arī savā būtībā ir lidojoša, tāpēc izvēle bija par labu šim nosaukumam," piebilst B.Akmentiņa.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas