Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gatavojas prezentēt amatniecību

Gulbenes Tautas lietišķās mākslas studijas "Sagša" rokdarbnieces gatavojas starptautiskajai tūrisma izstādei - gadatirgum "Balttour 2011", kas no 11.līdz 13.februārim notiks Rīgā.

"Šis ir laiks, kad starts tika dots jau rudenī, tagad atliek tikai noskriet maratonu. Novada dome mūs uzaicināja piedalīties šajā izstādē, lai Gulbenes novada informatīvajā stendā veidotu vizuālo tēlu, rādot izstādes apmeklētājiem austās segas, dvieļus, keramiku, kokgriezumus un cimdus," stāsta Tautas lietišķās mākslas studijas "Sagša" vadītāja Biruta Akmentiņa.

 

Izstādē piedalīsies Lizuma pagasta amatnieku kopa "Laipa" ar rokdarbnieču adītājiem rakstainajiem cimdiem, kā arī individuālie amatnieki - keramiķe Ingrīda Cepīte no Gulbenes un kokamatnieks Viesturs Kļaviņš no Druvienas pagasta.

 

Sadarbībā ar Gulbenes kultūras centra darbinieku Aivaru Kočānu tiek gatavots prezentācijas materiāls par amatniecību Gulbenes novadā. Savukārt Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeja darbiniece Valentīna Brūniņa palīdz gatavot informatīvu bukletu grāmatzīmes formā, kurā būs informācija par Gulbenes novada amatniecības tradīcijām.

 

B.Akmentiņa stāsta, ka izstādes atraktīvajā daļā jauniešu deju kopa "Rūsiņš" demonstrēs "Sagšas" amata meistaru austos rūtainos lakatus.

 

"Varbūt rīdziniekiem rūtaini lakati nešķiet nekas jauns, bet mums tomēr gribas parādīt kaut ko līdz šim nebijušu, tāpēc šobrīd, neskaitot stundas, strādājam pie jaunas lakatu kolekcijas veidošanas," stāsta studijas vadītāja.

 

Viņa pauž gandarījumu arī par to, ka lielu cilvēku atsaucību guvusi cimdu adīšana. "

 

Cimdu adītājas ierodas studijā kā domubiedres, lai nevis savstarpēji konkurētu, bet kopīgi pētītu rakstus un dalītos praktiskajā pieredzē," piebilst B.Akmentiņa.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas