Gauja pie Velēnas rāda raksturu 1

Gaujā ledus drūzmējās jau arī iepriekšējā nedēļā, un vietām upe jau bija nedaudz izgājusi no krastiem, taču pagājušajā piektdienā tā Lizuma pagasta Velēnas iedzīvotājus pārsteidza ar lielu ūdeņu un ledus bagātību, applūdinot vairākās vietās arī vietējās nozīmes ceļu, kas ved uz Rīdūžu karjeru un arī tālāk pa mežu uz Lācītēm, kā arī tuvāko apkārtni.

alsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes Gulbenes daļas komandieris Vijārs Griķis, kas ir arī novada Civilās aizsardzības komisijas loceklis, stāsta, ka, saņemot informāciju par plūdiem, sazinājušies ar atbildīgajiem darbiniekiem HESos. Viņi nedaudz pazemināja līmeni, un šis jautājums diezgan operatīvi ticis atrisināts.

 

"Katrā ziņā prognozēt, kur ledus gabali sablīvēsies, ir grūti. Arī pēc šiem nokrišņiem, kas mūs pēdējās dienās pārsteidz, noteikti līmenis atkal pacelsies. Skatīsimies un vērosim, ko māte daba mums piedāvās."

 

Lizuma pagasta pārvaldes vadītājs Uģis Aigars stāsta, ka plūdi bijuši diezgan spēcīgi. Pagājušajā nedēļā rakstījām par "Bricu" mājām, kas atrodas Gaujas krastā otrpus Gaujai (pie ceļa, kas ved uz Lācītēm). Pagājušajā otrdienā viesojoties tur, Gauja bija tikai nedaudz izgājusi no krastiem, taču U.Aigars stāsta, ka piektdien ūdens līmenis upē bija tiktāl cēlies, ka draudējusi applūst arī "Bricu" māja, kas atrodas piekalnītē un citkārt neapplūst.

 

"Pēc plūdiem netālu no "Bricu" mājām uz ceļa ar ūdeņiem bija uznests milzīgs ledus blāķis. Paldies pagasta iedzīvotājam Jānim Kamarūtam, kurš to novāca no ceļa!" saka U.Aigars.

 

Pārvaldnieks priecājas, ka plūdi neesot bijuši ilgi un līmeni ātri izdevies pazemināt, tādēļ, par laimi, arī ceļš uz Rīdūžu karjeru, kas bija pārplūdis, netika izskalots.

 

Pagasta pārvaldes sekretāre Inta Dārzniece stāsta, ka arī iepriekšējos gados ir bijis tā, ka tieši 30.martā, vismaz Velēnā pie tilta, iziet ledus.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

velis

Tā ir tikai mazo hesu ietekme. Latvijas laikā bija noteikums, ka palu laikā dzirnavu aizsprostu brīvslūžām jābūt atvērtām. Tagad tikai krāj ūdeni lai nāk kilovati un nospļauties, kas notiek augšpus aizsprostiem.

pirms 8 gadiem, 2012.04.07 07:25

Vietējās ziņas