Gāze kļūst dārgāka 1

Ar 1.novembri mainīsies tarifs tiem gāzes patērētājiem, kuri centralizēti saņem gāzi no pazemes sašķidrinātās gāzes tvertnēm. Jaunais tarifs būs 3,52 lati (tajā skaitā PVN) par kubikmetru gāzes, informē SIA "Latvijas propāna gāze". Šobrīd kubikmetrs sašķidrinātās gāzes maksā 2,87 latus.

"Tas, ka par izlietoto kubikmetru sašķidrinātās gāzes mēnesī vajadzēs maksāt par 0,65 latiem vairāk, mani ļoti satrauc. Vidēji mēnesī iztērēju trīs kubikmetrus, bet rudenī, kad salīdzinoši vairāk izmantoju ar gāzi apsildāmu cepeškrāsni, kā arī konservēju dārzeņus un augļus, izlietoju pat piecus kubus. Jau sāku domāt par elektriskās plīts iegādi, bet arī elektroenerģija lētāka nekļūst," stāsta gulbeniete Anna.

 

Viņa pārliecinājusies, ka vairāk nekā gada laikā sašķidrinātās gāzes kubikmetra cena palielinājusies apmēram trīs reizes.

 

"Atceros laiku, kad par kubikmetru maksāju tikai vienu latu. Tas ģimenes budžetā lielu robu necirta," piebilst sieviete.

SIA "Latvijas propāna gāze" Gulbenes apkalpes zonā laikraksts "Dzirkstele" noskaidroja, ka pagaidām maksa par sašķidrinātās gāzes balonu nav mainījusies. Gāzes balons maksā 19,85 latus.


Jaunais sadales tarifs par sašķidrināto gāzi no pazemes tvertnēm tika apstiprināts ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 10.septembra lēmumu.

 

Iesaka izmantot atlaides

Kopš vakardienas dārgāk maksā autotransportā izmantojamā dabasgāze. Tās cena par kilogramu ir 1,62 lati. Tas ir divas reizes vairāk, nekā tā maksāja iepriekš. Tas radījis satraukumu to automobiļu īpašniekos, kuri dzīvo un strādā Rīgā, kur izmanto dabasgāzi. Autotransporta vadītājiem, kuri savos transportlīdzekļos izmanto sašķidrināto gāzi, pagaidām nav pamata uztraukties.

 

Maksa par sašķidrinātās gāzes litru šobrīd SIA "Latvijas propāna gāze" Gulbenes apkalpes zonas auto uzpildes stacijā ir 0,33 lati par litru, bet arī tā var mainīties.

 

Uzpildes stacijā "Dzirkstele" noskaidroja, ka tur iespējams saņemt arī Rīgas pilsētas karti, kurā norādīts, kādās uzpildes stacijās autotransporta vadītājiem arī Rīgā iespējams savos transportlīdzekļos iepildīt sašķidrināto gāzi.

 

Gulbenes apkalpes zonas auto uzpildes stacijas darbinieks pasjkaidroja, ka autotransporta vadītāji izmantojot dažāda tilpuma sašķidrinātās gāzes balonus, sākot no 50, 55 un vairāk litriem. Tur iespējams saņemt arī īpašu atlaižu karti, kas ikvienā autotransportā izmantojamā sašķidrinātās gāzes uzpildes vietā ļauj šo gāzi iepildīt par vienu santīmu lētāk.

 

Jāatver naudas maks

Arī akciju sabiedrība "Latvijas gāze" kopš 1.oktobra ir palielinājusi dabasgāzes tarifus vidēji par 38 procentiem. Tas nozīmē, ka mājsaimniecībām dabasgāzes tarifs palielināsies par 60, bet rūpnieciskajiem lietotājiem - no 32 līdz 40 procentiem atkarībā no patērētā daudzuma.

 

Piemēram, mājsaimniecībai Rīgā, kas dabasgāzi izmanto tikai ēdiena gatavošanai un kuras patēriņš ir aptuveni četri kubikmetri, faktiskie maksājumi par gāzi pieaugs no 1,57 līdz 2,08 latiem mēnesī. Tiem, kas dabasgāzi izmanto apkurei, mēnesī patērējot apmēram 250 kubikmetrus, būs jāšķiras no 85,23 latiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas