Ģimeņu medības druvēnieši atzīst par jauku tradīciju 26

Druvienas pagasta mednieku klubs "Pārupe" pagājušajā sestdienā rīkoja tradicionālās ģimeņu medības. Tajās piedalījās ne tikai paši kluba biedri - mednieki, bet arī viņu ģimenes locekļi. Šāda tradīcija aizsākta pirms gada.

Kopumā medībās šoreiz piedalījās 15 mednieki, kā arī 11 ģimeņu pārstāvji. Jaunākie medību dalībnieki bija sešu un astoņus gadus veci bērni. Ģimenes locekļiem bija dots ļoti svarīgs uzdevums - skaļi klaigājot, ūjinot un svilpjot svilpē, iet par dzinējiem. Todien tika izdzīti septiņi masti, medību vadītājs bija Māris Lepkins. Vislielākā sajūsma bērniem

Mednieku kluba "Pārupe" vadītājs Andris Graumanis stāsta, ka iecere rīkot ģimeņu medības bijusi jau sen. "Kad tiku ievēlēts par kolektīva vadītāju, izdevās to arī īstenot. Visiem tas tīri labi patīk. Tā ir iespēja kopā atraktīvi pavadīt dienu, turklāt arī mūsu ģimeņu locekļi var uzzināt, kas tad īsti ir medības, lai saprot, cik vienkārši vai sarežģīti ir nomedīt meža zvēru," stāsta A.Graumanis.

Mednieku ģimeņu locekļi atzina, ka šī tiešām ir ļoti jauka tradīcija. Vislielāko sajūsmu par šādu iespēju izrādīja tieši bērni - viņi devās iekšā mežā ar lielu prieku, no bailēm nebija ne vēsts. Pieaugušie ģimeņu pārstāvji gan jokoja, ka mednieki šādas medības rīko ar gudru ziņu - lai pašiem nebūtu jāiet par dzinējiem.

Atpūta svaigā gaisā

Dace Dūrīte dzīvesbiedram ģimeņu medībās līdzi devās jau otro reizi.

Šogad varbūt mēs tikām iedzīti dziļākos mežos, tādēļ bija nedaudz grūtāk, taču pēc garas darba nedēļas un darba telpās, šāda atpūta sestdienā un svaigā gaisā ir lieliska. Es esmu ļoti apmierināta, jo nekad tik daudz pa mežu neiznāk pastaigāt. Es arī apbrīnoju bērnu izturību. Viņi nevienu brīdi neteica, ka ir grūti, gāja pa brikšņiem un brida pāri grāvjiem," stāsta D.Dūrīte.

Par mednieci viņa gan nekad nevarētu kļūt.

"Man nepatīk, ka zvēriņi tiek šauti. Vislielākais prieks man ir tad, kad nekas netiek nošauts, taču es apzinos, ka medības ir medības un bez tā jau neiztikt, ka kāds zvērs tiek nomedīts," spriež D.Dūrīte.

Medību vadītājs M.Lepkins atzina, ka dzinēji šoreiz bijuši labi un kārtīgi klausījuši visus norādījumus.

"Pagājušajā gadā gan varbūt bija mazliet vairāk ģimeņu pārstāvju, taču, iespējams, šoreiz nebija tik veiksmīgi izvēlēta diena medībām, jo jaunieši sestdienās vēl parasti brauc no skolām, daudzi cilvēki arī strādā sestdienās, taču tik un tā kopumā visi bija apmierināti," stāsta M.Lepkins.

Pēc medībām - aknu balle

Šajās medībās tika nomedītas trīs stirnas, nekas lielāks šoreiz nekrita. Medību dieviete Diāna šoreiz uzsmaidīja A.Graumanim - tieši viņš nomedīja visas trīs stirnas.

"Pirmajā mastā man priekšā iznāca arī aļņu govs, taču tās mēs nemedījam, savukārt aļņu bulli nevienu nemanījām," stāsta A.Graumanis.

Pēc medībām visi medību dalībnieki devās uz pirtiņu pie kolektīva vadītāja, lai piedalītos aknu ballē. Sievietes un bērni varēja atpūsties, bet vīri gatavoja maltīti.

"Noslēgums šai dienai bija visinteresantākais. Tad tika pārspriesta medību gaita, tika pavilkts uz zoba un apcelti mednieki, kuri aizšāvuši garām. Nopūdelētu šāvienu šoreiz bija diezgan daudz," stāsta A.Graumanis.

Jāpiebilst, ka par katru nopūdelēto šāvienu speciālā krājkasītē tika iemests viens lats.

Pievieno komentāru

Komentāri 26

medniece

jana, mini kaut pāris iemeslus, kāpēc cūkai no kūts ir mazāk tiesību dzīvot, nekā meža cūkai. tev pārdomām - meža dzīvniekam VIENMĒR ir iespēja pārspēt viltībā un izveicībā mednieku, bet kur ir izredzes mājdzīvniekam?
vairums mednieku nīdēju patiesībā ir izcili liekuļi, kas pilnām mutēm sevī stūķē iekšā sulīgas kotletes, bet aizmirst, ka vēl aizvakar kotlešu pirmsākums ruķšķēja un alka dzīvot......starp citu, nav jau teikts, ka arī salātam nesāp, kad to plūc maiga veģetārieša roka....

pirms 12 gadiem, 2008.11.05 17:50

dzīvi dzīvajiem

Lai jau cilvēki izklaidējas kā grib (ja to var nosaukt par izklaidi), bet es ceru, ka vairāk dzirksteles pirmajās lapās nebūs jāskatās beigtu dzīvnieku fotogrāfijas. man tā nelabi metas to redzot. es ceru uz dzirksteles sapratni, jo ne jau visiem tas ir patīkami. padomājot lūdzu par manu priekšlikumu!

pirms 12 gadiem, 2008.11.02 21:09

Jana

Nu vai zinies starp meza cuku un cuku no kutis ir liela atsciriba.

pirms 12 gadiem, 2008.11.02 20:44

nu taču

šausmas, tad jau juus vispaar gaļu neēdiet, ja?ja jau taa uztraucieties cik zveeru iet bojaa? kas veģetaarieši visi te esiet!?arii vistas , cūkas u.c audzee, bet peec tam nogalina, vai noslepkavo, lai juus paeestu!nezinu gan, kas jums tik slikts liekas, tajaa, ka cilveeki iet mediibaas!man tas liekas tieshi taa pat kaa ieiet veikalaa un nopirkt "noslepkavotu vistu"!
mednieki starp citu regulee normaalu dziivnieku skaitu Latvija!vai tad jums patiktu, ja trakas lapsas staigaatu pa gulbenes ielaam?un patiktu ja bebri taisiitu aizsprostus un paarpludinaatu visu?ko? neee!!
taa kaa padomaajiet par visu!ok;)

pirms 12 gadiem, 2008.11.02 14:39

Gira

Jaa katram pa automatam,un kopa mums bus speks.

pirms 12 gadiem, 2008.11.02 12:17

babuks

Vai mediibas ir taa vieta ,kur piedalaas beerni?

pirms 12 gadiem, 2008.11.01 11:02

Kanis

Mezs ir jaapsaimnieko,godigi mednieki to ari dara.

pirms 12 gadiem, 2008.11.01 01:12

jānis darvins

visu cilvēces vēsturei, cilvēks ir gājis uz medībām, lai nenomirtu badā. Toties tagad, tās resnas pakaļas iet uz mežu slepkavot,lai apmierinātu savus viszemiskākos nogalināšanas instinktus.

pirms 12 gadiem, 2008.10.31 18:04

mednieks

kas neko no mediibaam nesaprot tas gudri tik spriedelee un neko normaalu pateikt nevar, bet kam ir vairaak taa praatinja tas to saprot un uzskata to par jauku pasaakumu!
visu cilveeces veesturi cilveeks ir bijis mednieks kurs no sava nomediitaa paartiek un dziivo, taa ir dziiviibas keede

pirms 12 gadiem, 2008.10.30 22:48

Es

manuprāt, tas ir feini,..Un nosoda jau tie , kas no medībām neko nesaprot!:)
Druvienieši ieviesuši jauku tradīciju, kādu vajadzētu visos medību kolektīvos!

pirms 12 gadiem, 2008.10.30 19:24

Anna

Meza jaiet,bet tikai ne zverus saut.Laiks likumus mainit,kas grib zverus saut lai audze tos pasi lielos aplokos,nevis iznicina dabas resursus,es to pielidzinu slepkavibai.

pirms 12 gadiem, 2008.10.30 09:42

Gausais

Malači. Un izrādās, kair ari saprotošas ģimenes.Vienīgi tā medījuma varēja būt vairāk.

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 18:03

dd

es jau nesen izteicu viedokli par tada veida "atputu"....un pilniba piekritu alnim...varbut labak ir atpusties kaut ko radot, nevis iznicinot!! Radit var ari tiribu, piemeram savacot mezjaa atkritumus..un ka butu ja dzivniekam iedotu ieroci pasaut..varbut ta butu lidzvertiga "atputa"..?? Fotografesanas ar dzivnieku liikjiem ir "kronis" visam....

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 13:01

....

to Martns
medī ta medī, bet tās beigto dzīvnieciņu bildītes.... nu nezinu......

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 11:55

reinhards

pa tv redzēju, kā viena resna cūka aizgāja uz medībām kopā ar savu pusglupo vīru,paklupa, iešāva sev vēderā un nomira. tas resnais vēders no tā šāviena spēka un triecienviļņa bij tā ļumējis, ka bij sities pret kājām, un palicis zils..vīram menti gribeja piešut slepkavību,jo domaja ka šis to vēderu sasitis,bet tad morgā speci izpētija, ka tas vēders, izšķīdis no tā šaviena. es to visu skatijos un teikšu atklāti: man nebij žēl..nu nemaz..

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 01:09

Vietējās ziņas