Glābēji palīdz sunim nokļūt krastā 12

19.aprīlī agri no rīta iedzīvotāji Gulbenē sauca palīgā glābējus, lai tie palīdzētu saimniekiem atgūt suni Lolu Dzirkstīti, kuru "Dzirksteles" lasītāji atceras kā redakcijas atradeni. Tā nu atkal jau suņukam nācās piedzīvot dramatisku brīdi, cerot uz izglābšanu. Jau rakstījām, ka pirms trim gadiem rudenī mazs, nevarīgs kucēns tika atrasts izmests atkritumos pilsētas centrā. Sunītis nonāca redakcijā un ir izaudzis un dzīvo "Dzirksteles" darbinieces ģimenē.

Taču pagājušo ceturtdien pastaigas laikā Spārītes parkā ar Lolu Dzirkstīti gadījās ķibele. Karstgalvis suns no Svētā dīķa lielās salas pa ledu bija pārskrējis uz dīķa ieskauto mazo saliņu. Saviem spēkiem Lola Dzirkstīte nespēja atgriezties pie cilvēkiem, jo dīķa virsma nebija viendabīga - krasti atkusuši, bet pa vidu ciets ledus.

 

Stundu suņa saimnieki un līdzjutēji lūkoja tikt galā pašu spēkiem, gan kāpjot iekšā dīķa ūdenī no krasta, gan riskējot ar dzīvību un ejot pāri dīķim pa ledu, lai uzvilktu suni uz tā. Viss bija velti. Nācās zvanīt glābējiem.

 

Kad ieradās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Gulbenes daļas vīri, viņi ātri atrisināja situāciju. Par laimi, Lola Dzirkstīte saprata, ka viņu cenšas glābt, ļāvās pierunāšanai uzkāpt uz glābšanas dēļa, un vīri ar virves palīdzību dēli ar suni un glābēju uz tā izvilka krastā.

 

Vērojot, kā viens glābējiem, kuru sauc Oskars, cenšas aizkļūt līdz mazajai saliņai, bija redzams, ka vietām Svētā dīķa dziļums varētu būt pat pāris metru. Lolas Dzirkstītes saimnieki un notikuma aculiecinieki pateicas glābējiem par operativitāti un palīdzību profesionāli augstā līmenī.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

suns ir labaks drauks ,ka cilveks tas nu ir fakts. tas vecas tantes pasas vaig vadat specialaja teritorija

pirms 9 gadiem, 2012.04.25 11:23

Suns nav briesmonis! Re, cik mīlīgi Lola "vienā laivā" iekāpa ar glābēju. Bez uzpurņa, bez pavadas. Suns ir cilvēka labākais draugs. :)

pirms 9 gadiem, 2012.04.24 17:09

Tēma par suņiem ir mūžīga. Un vienmēr tiek pa mici suņu saimniekiem, kuri ir kopā ar suni. Neviens neko nepārmet tiem, kuri neliekas par saviem suņiem zinis un pat nezina, kur ir suns, ēdis vai badā, kuri nemeklē suni, ja tas pazudis. Starp citu, pazust var katram. Nobīstas aizbēg. Normāls saimnieks meklē savu zvēriņu.
Parunāsim arī par kaķiem. Vai saimnieki tos vakcinē, reģistrē, maksā pašvaldībai ikgadējo nodevu? Vai kontrolē kaķu uzvedību? Dažs tur nevis vienu, bet vairākus, palaiž, lai skrien, kur grib. Kaķi mēdz nokārtot dabiskās vajadzības, kur pagadās. Un neviens kaķu saimniekiem neko nepārmet. Es saprotu, ka laukos, bet pilsētā?

pirms 9 gadiem, 2012.04.24 16:50

es

Tikai pie pavadas pilsētas teritorijā,suņiem paredzērā laukumā,vai privātā īpašumā,lūdzu!

pirms 9 gadiem, 2012.04.24 16:41

Ir trūkumi, bet vakcinēta, reģistrēta un par viņu samaksāta pašvaldības nodeva. Paldies par līdzjušanu un par aizrādījumiem.

pirms 9 gadiem, 2012.04.24 16:25

anna

Prieks par to,ka viss labi beidzās,bet saimniekiem jābūt nopietnākiem un suņiem skraidīt pa parku jau nu gan nevajadzētu.

pirms 9 gadiem, 2012.04.24 16:12

to ds

Ja elementāras lietas uzskata par naidu, tad jau skaidrs, kuram problēmas ar dvēseles stāvokli.

pirms 9 gadiem, 2012.04.24 15:30

ds

ej tu blakus teritorija pavingro, lai naida mazāk dvēselē.

pirms 9 gadiem, 2012.04.24 14:27

Blakus parka teritorijai ir suņu pastaigu laukums, tur arī suns jālaiž izskrieties, nevis parka teritorijā, kur staigā pilsētas iedzīvotāji.

pirms 9 gadiem, 2012.04.24 13:24

Prieks,ka labi beidzās! Un Lola izaugusi par skaistuli:)

pirms 9 gadiem, 2012.04.24 13:00

Vietējās ziņas